• DZIEŃ W PYRLANDII

12.10.2023

W dniach 9-10 października br. uczniowie naszej szkoły w ramach Dnia w Pyrlandii odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne Żurawiniec, gdzie nauczyli się "rozpoznawać bratnią Pyrę wśród obcej wiary" :) Dowiedzieliśmy się m.in. co jedzą i w co ubierają się Wielkopolanie, poszerzyliśmy znajomość gwary wielkopolskiej, a także upiekliśmy sznekę z glancem. Czas wolny urozmaiciły zajęcia z przyrodnikiem i muzykiem, a także zawody sportowe i przejazd bryczką po Puszczy Noteckiej. Tradycje regionu - naszą dumą! :)

• ZERÓWKA W BIBLIOTECE

11.10.2023

Dzieci z zerówki odwiedziły dzisiaj Bibliotekę Publiczną w Szamotułach. Wzięły udział w warsztatach przygotowanych przez pracowników biblioteki. Po wysłuchaniu opowieści o mieszkańcach lasu, przedszkolaki wykonały prace plastyczną: sówkę w dziupli.

• PASOWANIE NA GROSIKA

01.10.2023

28 września uczniowie klasy Ia oraz Ib uroczyście zostali przyjęci na członka Szkolnej Kasy Oszczędności. Pasowania dokonały panie z Banku Spółdzielczego Duszniki Oddziału w Szamotułach. Tradycyjnie każdy z uczniów pasowany był symboliczną, ręcznie wykonaną monetą. Wszyscy otrzymali książeczki oszczędnościowe oraz drobne upominki.

Życzymy naszym Pierwszakom wytrwałości w oszczędzaniu.

• PIERWSZOKLASIŚCI W MUROWANEJ GOŚLINIE

29.09.2023

Przygody pierwszoklasistów w Parku Dzieje w Murowanej Goślinie! Dzieci otrzymały tajemniczą mapę i podjęły się wyzwania odgadnięcia hasła, odkrywając wiele sekretów Parku Dzieje. Nasi młodzi odkrywcy wcielili się w rolę archeologów, bawiąc się w piaskownicy gdzie odnajdywali skarby. Przeszli również przez skomplikowany labirynt, który skrywał wiele tajemnic. Wykonywali herby z gliny podczas warsztatów. Jednym z najważniejszych momentów było magiczne przedstawienie teatralne, w którym wcielili się w rolę aktorów. Na koniec dnia czekał na nas pyszny obiad, który smakował jeszcze lepiej po pełnej słońca przygodzie!

• INAUGURACJA ROKU SPORTOWEGO 2023/2024

29.09.2023

19 września 2023r. odbyła się Inauguracja Szkolnego Roku Sportowego. Na starcie stanęli wszyscy uczniowie klas 1-8. Dziewczęta i chłopcy, jak co roku, brali udział w zorganizowanych Jesiennych Biegach Przełajowych. Piękna pogoda sprzyjała sportowej rywalizacji. Dla najlepszych trzech zawodników przygotowano dyplomy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału oraz chęci do zdrowego współzawodnictwa.

• WYBORY DO ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

20.09.2023

W tym roku do Zarządu SU zgłosiło się 14 kandydatów, spośród których podczas wyborów największą liczbę głosów uzyskały Jolanta i Blanka.

Przewodnicząca szkoły: Jolanta kl. VIII.

Zastępca przewodniczącej: Blanka kl. III.

Członkowie: Małgorzata kl. VIII, Miłosz i Alan kl. VII, Piotr kl. VI, Maciej, Maja, Antonina kl. V, Antonina i Agata kl. IV, Gabriela kl. III, Nadia i Wojciech kl. II

Gratulujemy wszystkim kandydatom!

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

10.09.2023

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 za nami! Powitano nowych uczniów, przedstawiono kadrę nauczycielską i stałych współpracowników. Życzymy uczniom wielu sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy. Niech rok szkolny będzie dla was nie tylko wspaniałą edukacyjną przygodą, ale także niezapomnianym czasem spędzonym w gronie rówieśników. Rodzicom oraz opiekunom życzymy dużo cierpliwości i konsekwencji w wychowywaniu dzieci. Dobrej współpracy ze szkołą, wytrwałości i wyrozumiałości. Wszystkim nauczycielom życzymy niegasnącej energii do pracy, samorealizacji w życiu zawodowym i satysfakcji płynącej z pracy z uczniami.

29.07.2023

Drodzy Rodzice w zakładce UCZNIOWIE I RODZICE przedstawiamy listę wyprawek 2023/2024 dla oddziałów przedszkolnych i klas 1-3.

Jednocześnie informujemy i zapraszamy na spotkanie organizacyjne dla rodziców oddziałów przedszkolnych i klasy 1, które odbędzie się 23.08.2023 r., o godz. 17.00 w budynku Szkoły.

• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

25.06.2023

Dnia 23 czerwca 2023 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Podczas spotkania dyrektor szkoły p. Justyna Białasik powitała wszystkich zebranych uczniów, nauczycieli, pracowników oraz rodziców. Padło wiele dobrych, miłych słów, gratulacji, podziękowań. Absolwentom Zeróweczki, klasy III oraz VIII uroczyście zostały wręczone świadectwa ukończenia danego etapu edukacyjnego. Na dziedzińcu szkoły zostały również wręczone świadectwa z wyróżnieniem, nagrody i dyplomy za osiągnięcia w nauce i działalność w organizacjach działających w placówce.

• POŻEGNANIE KLASY 8

25.06.2023

„Są chwile, co długo w pamięci zostają, choć czas upływa, nie przemijają. Są też osoby, które poznane, nie będą nigdy już zapomniane..”

22 czerwca 2023 r. pożegnaliśmy kolejny rocznik uczniów, którzy opuszają mury naszej szkoły i zaczynają nowy, piękny rozdział swojego życia. Wszystkim tegorocznym Ósmoklasistom życzymy właściwych decyzji, wytrwałości i samych sukcesów w kolejnym etapie edukacyjnym. Będziemy za Wami tęsknić!

• SZAMOTULANIE DLA SZAMOTULAN

25.06.2023

Szamotulski Ośrodek Kultury zorganizował w miniony weekend nową imprezę kulturalno – rozrywkową, skierowaną do mieszkańców, a zatytułowaną „Szamotulanie dla Szamotulan”.

Naszą szkołę podczas tego wydarzenia reprezentował Wojtek Andrzejewski, który recytował wiersz Juliana Tuwima pt. „okulary”. Na scenie wystąpił również Szymon Grzesiak z tej samej klasy, który zaśpiewał piosenkę pt.” Meluzyna”. Swoje układy taneczne zaprezentowali uczestnicy szkolnego koła tanecznego.