• WARSZTATY CHEMICZNE VolleyLab

      17.10.2022

      NIEZWYKŁY ŚWIAT KOLORÓW

      Otaczający nas świat bez kolorów byłby niezwykle ubogi. Któż z nas nie lubi wpatrywać się w piękne kolory tęczy, czy też podziwiać barwy złotej polskiej jesieni. Na warsztatach chemicznych VolleyLab, dowiedzieliśmy się, że tęcza nie musi znaleźć się wyłącznie na niebie, ale można ją mieć na talerzu czy też w szklance! Wyprodukowaliśmy dużo kolorowej piany, a także udowodniliśmy, że kolor to tak naprawdę tylko złudzenie a przelewanie płynu ze zlewki do zlewki może spowodować zmianę koloru.

     • PASOWANIE NA GROSIKA

      17.10.2022

      Dnia 05 października odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na członków Szkolnej Kasy Oszczędności. Z tej okazji odwiedziły nas Panie z Banku Spółdzielczego Duszniki Oddział w Szamotułach, które przedstawiły dzieciom ideę systematycznego oszczędzania oraz dokonały pasowania. Wszyscy otrzymali książeczki SKO oraz drobny upominek.

     • DYSKOTEKA KLAS IV-VIII

      17.10.2022

      Dnia 29.09. po sporej przerwie odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka. Uczniowie klas 4-8 przybyli licznie i dali czadu integracja zaliczona do bardzo udanych, towarzystwo wyśmienite i bardzo zgrane Uczniowie już dopytywali kiedy następna dyskoteka SP Baborowo - BRAWO MY !!!

     • DZIEŃ CHŁOPCA

      17.10.2022

      30 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopca. Dziewczynki z oddziałów przedszkolnych obdarowały chłopców upominkami oraz słodyczanu. Samorzą Uczniowski przygotował słodką niespodziankę dla chłopców oraz przeprowadził plebiscyt na najsympatyczniejszego kolegę, który wygrał uczeń klasy VI. Gratulujemy wygranej.

     • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

      01.10.2022

      Dnia 29.09.22r. klasy 1-3 uczestniczyły w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Celem tego święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Dzieci dowiedziały się jakie korzyści płyną z czytania i wysłuchały opowiadania "Pech" M. Kapelusz, które zilustrowały za pomocą pasteli. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Święto warto obchodzić każdego dnia!

     • WYCIECZKA ZERÓWKOWICZÓW I UCZNIÓW KLASY I DO BISKUPINA

      01.10.2022

      Są miejsca wyjątkowe, są chwile niezapomniane. Są podróże, które trzeba odbyć. W taką właśnie podróż, dzień przez rozpoczęciem jesieni, wybrały się dzieci z zeróweczki oraz uczniowie klasy I. Celem było zwiedzanie Muzeum Archeologicznego w Biskupinie gdzie znajdują się pozostałości osady sprzed 2700 lat. W zrekonstruowanych chatach można było zobaczyć jak żyli ludzie w tak odległych czasach. Niektórzy byli zdziwieni faktem, że ludzie mieszkali w chatach razem ze zwierzętami czy sypiali na prymitywnych łożach wyściełanych sianem. Uczestnicy wycieczki mieli okazję dotknąć narzędzi, którymi posługiwali się przodkowie, a także posłuchać ciekawych opowiadań o zwyczajach i tradycjach panujących w osadzie. Spróbowaliśmy również swoich sił w lepieniu garnków z gliny. Bogaci w wiedzę i nowe doświadczenia wszyscy wrócili szczęśliwi z tej niesamowitej podróży w czasie.

     • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

      01.10.2022

      20 września w oddziałach przedszkolnych świętowaliśmy Dzień Przedszkoalaka. Z tej okazji odbyła się impreza pod hasłem "Piżama party". Każde dziecko mogło w tym dniu przynieść ze sobą swoją ulubiona przytulankę, kocyk i piżamkę. Spędzliśmy ten dzień nie tylko na leżąco, ale bawiąc się również wykorzystując poduchy. Na koniec odbyła sę projekca bajki "Bolek i Lolek". 

     • ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

      19.09.2022

      Drodzy uczniowie i rodzice !!!

      Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

      Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

      W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

      Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

      ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

      Termin Akcji: od 20.09.2022 do 5.10.2022

      Miejsce Akcji: Boisko w naszej szkole, wiata rowerowa.

      Przywieziony sprzęt zgłaszać panu woźnemu i wychowawcy.

      Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.

      Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

      Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ; 83 341 75 94 wew. 23; w godz. 8:00 - 16:00

      e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

      ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.

      NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK

     • NOC ZAWODOWCÓW 2022

      19.09.2022

      Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniu NOC ZAWODOWCÓW 2022 Edycja 5.0.  w tym roku pod tytułem „Zawodowa Moc”. Tegoroczna piąta edycja Nocy Zawodowców odbędzie się w piątek 7 października 2022r. o godzinie 17:00 stacjonarnie w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu, ul. Raszyńska 48. Istnieje możliwość oglądania wydarzenia on-line na kanale YouTube i profilu  Facebook’a CWRKDiZ lub poprzez autorską stronę internetową www.noczawodowcow.pl.

     • DZIEŃ KROPKI W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

      19.09.2022

      15 września to Święto International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym. Żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.

      Nasze przedszkolaki dzisiaj uczestniczyły w wielu aktywnościach, których motywem przewodnim była kropka. Zabawy „złap kropkę”, „odszukaj kropkę” czy też „poprowadź robota przez świat kropek” przyniosły dzieciom wiele radości i uśmiechu.

     • SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW

      19.09.2022

      Drodzy Rodzice i Uczniowie,

      Zapraszamy do udziału w akcji „Szkoły Pełne Talentów”, którą organizuje Lidl. Istotą akcji „Szkoły Pełne Talentów” jest łączenie wspólnych sił w celu wspierania naszej szkoły. Dzięki temu szkoła będzie mogła – za uzbieranie Talenciaków (specjalne kupony) – odebrać nagrody w postaci sprzętu sportowego, dydaktycznego czy elektronicznego.

      Zasady akcji są proste :

      1. Odbieraj Talenciaki w Lidlu – za każde wydane 50 zł (w tym 1 warzywo lub owoc) dostaniesz 1 Talenciaka.

      2. Zebrane Talenciaki dostarczamy do specjalnych kartonów znajdujących się przy schodach oraz w oddziale przedszkolnym.

      Akcja trwa od 5 września do 13 listopada!

     • NOC NAUKOWCÓW 2022

      19.09.2022

      30 września odbędzie się największa impreza popularno- naukowa w Wielkopolsce- Noc Naukowców 2022. Zapraszamy do wzięcia  udział w pokazach, warsztatach i wykładach znakomitych poznańskich naukowców. Czekają spektakularne doświadczenia naukowe. Będzie także połączenie z innymi europejskimi ośrodkami naukowymi. Nie zabraknie studia ON-LINE, dla wszystkich tych, którzy nie będą mogli dotrzeć na wydarzenie.

      Szczegóły imprezy oraz dokładny program znajdziecie na stronie https://www.poznan.nocnaukowcow.pl/

       

    • WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2022
     • WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2022

      20.07.2022

      W tym roku szkolnym kolejny raz nasi uczniowie uzyskali wysokie wyniki
      z egzaminu ósmoklasisty.

      Wszystkie wyniki średnie klasy w skali procentowej były wyższe niż
      w gminie, powiecie i kraju.

      język polski 61% na 60% w kraju

      matematyka 61% na 57% w kraju

      język angielski 73% na 67% w kraju

       

      Gratulujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom.