• WOLONTARIAT W SZKOLE-

plan pracy na rok szkolny 2021/2022

1. Zbiórka dla „Przytuliska u Wandy” w Przyborówku. Cel: pomoc zwierzętom przebywającym w schronisku. Zbiórka: karmy, art. przemysłowych.

2. Akcja Pluszowego Misia. Cel: przekazanie nowych pluszowych maskotek dla mały pacjentów oddziałów szpitalnych m.in.: w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi. Zbiórka: pluszowe maskotki i artykuły szkolne.

3. Zbiórka pustych opakowań po klejach Amos. Cel: wsparcie programu dożywiania dzieci Polskiej Akcji Humanitarnej (Pajacyk). Zbiórka: puste opakowania po klejach Amos.

4. Zbiórka plastikowych nakrętek. Cel: zbiórka nakrętek na cel charytatywny (dla konkretnego dziecka). Zbiórka: nakrętki.

5. Kup pan szczotkę. Cel: zbiórka past i szczoteczek do zębów dla mieszkańców Afryki. Zbiórka: pasty i szczoteczki do zębów.

6. Opatrunek na ratunek. Cel: zbiórka materiałów opatrunkowych, środków odkażających
          i sprzętu medycznego potrzebnych dla mieszkańców Afryki. Zbiórka: bandaże dziane i opaski elastyczne, kompresy jałowe i niejałowe, gazy opatrunkowe, plastry w rolce, igły i strzykawki, rękawiczki jednorazowe i chirurgiczne, płyny do odkażania.

7. Podaj mydło. Cel: pomoc dla lekarzy pracujących w Afryce, walczących z epidemią koronawirusa. Zbiórka: mydło w kostce.

8. Gorączka Złota. Cel: dofinansowanie kolonii dla najuboższych dzieci. Zbiórka: monety
          1, 2 i 5 groszowe.

9. Kolorowe Kredki. Cel: przekazanie odrestaurowanych kredek do szpitali, szkół przyszpitalnych i świetlic środowiskowych lub do fundacji wspierających dzieci. Zbiórka: kredki, piórniki, artykuły biurowe, tkaniny, suwaki.

10. Szlachetna Paczka. Cel: pomoc potrzebującym z najbliższej okolicy, którzy znaleźli się
          w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Zbiórka: według potrzeb wybranej rodziny.

11. Wylosuj Anioła. Cel: akcja pisania kartek mających nieść wsparcie, powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii. Zbiórka: kartki dla chorych dzieci.

12. Sprzedaż Cegiełek. Cel: sprzedaż cegiełek na rzecz osób niewidomych
          i niepełnosprawnych.

Wyżej wymienione akcje charytatywne są zaplanowanymi działaniami na cały rok szkolny 2021/2022. W przypadku pojawienia się innych, ciekawych inicjatyw istnieje możliwość ujęcia ich
        w haromonogramie działań szkoły. Plan będzie zrealizowany w zgodzie z obostrzeniami sanitarnymi związanymi z Covid-19.

koordynator wolontariatu,
        mgr Marta Galus