• BEZCENNA POMOC

13.11.2022

Wjazd na teren szkoły, na którym w deszczowe dni robiło się błoto i stały kałuże, zostal przyktyty pokruszonym asfaltem. To dzięki panu Adamowi, rodzicowi ucznia klasy 6 możemy cieszyć się wyrównanym terenem.Kolejny pan Michał, rodzic uczennicy klasy 8, zakupił zestaw garnków, które są niezbędne podczas zajęć kulinarnych.

Dziękujemy bardzo za pamięć i za to, że możemy na Was zawsze liczyć.

• WYCIECZKA KLAS I - III DO POZNANIA

13.11.2022

W dniu 03.11.2022r. uczniowie klas 1-3 wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Rogalowego Muzeum, które mieści się w samym sercu Poznania- na Starym Rynku. W kameralnej swobodnej atmosferze uczniowie mieli możliwość uczestniczenia wraz z Rogalowym Mistrzem w pokazie wyrabiania rogali świętomarcińskich. Warsztaty dały także możliwość zapoznania się z elementami gwary poznańskiej. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Multikinie. Uczniowie obejrzeli film pt. „Paddington 2”. W drodze powrotnej uczniowie zjedli posiłek w Restauracji Mcdonald. Wyjazd był udany i pełen pozytywnych wrażeń.

• ŚWIATOWY DZIEŃ OSZCZĘDZANIA

13.11.2022

Dnia 28 października obchodziliśmy Światowy Dzień Oszczędzania. Z tej okazji uczniowie klasy szóstej przygotowali apel promujący ideę oszczędzania. Wykonaniem krótkich piosenek przedstawili korzyści płynące z systematycznego oszczędzania oraz jak ważne jest świadome zarządzanie własnymi finansami. Wszyscy bawili się znakomicie. Po apelu uczniowie biorący udział w konkursach Szkolnej Kasy Oszczędności oraz zbiórce kasztanów otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

• WYJAZD NA CMENTARZ KLAS II - III

12.11.2022

Przed dniem Wszystkich Świętych uczniowie klasy 2a i 3a wraz z wychowawcami odwiedzili cmentarz parafialny w Szamotułach, aby uprzątnąć grób Patrona Szkoły, zapalić znicze i złożyć kwiaty. W trakcie prac rozmawiali o tym jak ważna jest pamięć o zmarłych i szacunek do ich czynów. Poruszali temat ludzi, którzy już odeszli z tego świata lecz za życia walczyli o lepsze jutro Polski.

• "BOHATERON" W NASZEJ SZKOLE

12.11.2022

BohaterOn w Twojej Szkole to ogólnopolski projekt, którego celem jest przekazywanie wiedzy historycznej - szczególnie tej dotyczącej Powstania Warszawskiego - w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie. Uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I – VIII uczestniczyli w październiku w zorganizowanych lekcjach wprowadzających w tematykę Powstania Warszawskiego. Zwieńczeniem projektu był udział w zorganizowanym przy ognisku apelu, poświęconemu 78. rocznicy Powstania Warszawskiego. Wspólnie z uczniami chcieliśmy pokazać, że pamiętamy o Powstańcach Warszawskich i jesteśmy z nich bardzo dumni.

• FILHARMONIA POMYSŁÓW

12.11.2022

18 października odbył się pierwszy koncert Filharmonii Pomysłów pt. Cyt-cytniki. Uczestniczyli w nim uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas 1-3. W czasie spotkania pełnego muzyki, tańca , pantomimy i śmiechu nasze dzieci dowiedziały się jak "wiatr na klawiszach swawoli i muzykę ludową tworzy".

• DZIEŃ PAPIESKI

12.11.2022

17.10.2022r. obchodziliśmy Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy". Uczniowie klasy VI przybliżyli życiorys Jana Pawła II. Wspólnie śpiewaliśmy ulubione pieśni papieża. Na koniec uczniowie obejrzeli film o życiu Jana Pawła II. Był to czas miłych i pięknych wspomnień.

• WYCIECZKA DO MNISZEK KLAS I-III

17.10.2022

Uczniowie klas 1-3 wybrali się 17.10.2022r. do Mniszek. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Zakładzie Utylizacji Odpadów w Mnichach, gdzie odbyły się zajęcia poświęcone ekologii i segregacji odpadów. Następnie wybraliśmy się do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Uczniowie chętnie brali udział w warsztatach świecowych, tworząc piękne świeczki. Podczas zwiedzania Centrum poznały także wymierające zawody. Aktywnie uczestniczyły w pokazach pracy kowala, pszczelarza, szewca czy bednarza.

• PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

17.10.2022

14 października w naszej szkole odbyło się Pasowanie na ucznia. Pierwszoklasistów powitali starsi koledzy z klasy III. Najmłodsi uczniowie musieli się wykazać wiedzą matematyczną i polonistyczną. Pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Musieli też wypić sok z cytryny z uśmiechem na twarzy. Następnie złożyli ślubowanie i zostali pasowani ogromnym ołówkiem przez panią dyrektor. Na pamiątkę tego dnia każdy uczeń klasy I zostawił swój odcisk w kronice szkolnej. Oczywiście były też dyplomy i prezenty . Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Wszyscy wrócili do domów uśmiechnięci i zadowoleni!

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

17.10.2022

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, czyli po prostu Dzień Nauczyciela. W tym szczególnym dniu świętują nauczyciele, pedagodzy i pracownicy szkół. Uczniowie klasy IV wraz z Samorządem Uczniowskim przygotowali FAMILIADĘ, podczas której w żartobliwy sposób opowiedzieli o życiu w szkole. Swoim występem całą imprezę uświetnili uczniowie z kółka tanecznego.

• WYCIECZKA KLAS IV-VIII DO KONIŃSKIEJ DRUKARNI

17.10.2022

W dniu 10 października uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w wycieczce do Konińskiej Drukarni Dziełowej Wydawnictwa Ibis oraz Księgarni Tuliszków. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda przygotowanie, druk, oprawa książek, kolportaż. Szczególne zainteresowanie wzbudziły profesjonalne maszyny poligraficzne. Zwiedzili magazyn wysokiego składowania. Sami także tworzyli okładkę książki na warsztatach, które odbyły się we Wydawnictwie. Uczniowie mogli także dokonać w korzystnej cenie zakupów w Księgarni Tuliszków.

Na koniec wycieczki czekała nas miła niespodzianka - wszyscy otrzymali na pamiątkę wizyty upominek książkowy.