• DZIEŃ PATRONA

      05.12.2023

      Maksymilian Ciężki - harcerz, powstaniec wielkopolski, oficer wojska polskiego, kryptolog, kierownik Biura Szyfrów i emigrant. W piątek 1.12., w czasie apelu z okazji Dnia Patrona, uczniowie wszystkich klas zaprezentowali wybrany etap życia ppłk. Maksymiliana Ciężkiego, przybliżając nam tą wybitną postać. W piątek 24 listopada, z okazji 125 rocznicy urodzin Maksymiliana Ciężkiego i 15 rocznicy powrotu Podpułkownika do rodzinnych Szamotuł, klasa VIII zorganizowała wystawę dotyczącą życia naszego patrona.

     • WARTO POMAGAĆ!

      05.12.2023

      Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. BARDZO DZIĘKUJĘ ZA UDZIAŁ W AKCJACH CHARYTATYWNYCH 🙂

     • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

      01.12.2023

      W dniach 29 i 30 listopada  w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pierwszoklasiści  zapoznali się z regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Musieli także wykazać się znajomością bajek z czym poradzili sobie wspaniale. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności pani Dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wyprawkę czytelniczą przygotowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”.  Na wyprawkę złożyły się: książka dla dzieci Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” oraz broszura dla rodziców "Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”.Wszystkim pierwszakom gratulujemy i życzymy, aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania!

     • POMAGAJMY!!!

      26.11.2023

      Antoś jest od września naszym uczniem- zawsze uśmiechniętym, pogodnym chłopcem. Szybko zaprzyjaźnił się z innymi dziećmi z klasy. Niestety zdiagnozowano u niego chorobę, która na razie nie pozwala mu chodzić do szkoły. Antoś! Trzymamy kciuki!! Wierzymy, że wszystko będzie dobrze i jeszcze pokażesz na piłkarskim boisku, na co Cię stać!!! My pamiętamy i zachęcamy do pomocy: KLIKNIJ: LECZENIE, REHABILITACJA ANTKA.

     • I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

      26.11.2023

      3.11.2023 roku w naszej szkole odbyła się I edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla klas szóstych. W konkursie brało udział dziewięcioro uczniów z trzech szkół podstawowych naszej gminy. Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dobrą wiedzą i dużymi umiejętnościami w rozwiązywaniu niestandardowych zadań matematycznych. W konkursie wyłoniono trzech laureatów. Należy podkreślić, że również pozostali uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki. Otrzymali oni dyplomy i upominki, a zwycięzcy dodatkowo nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

     • WYCIECZKA NA LOTNISKO ŁAWICA

      26.11.2023

      Uczniowie klasy 2 i 3 mieli okazję wziąć udział w programie edukacyjno-poznawczym „Poznaj Ławicę”. Dnia 22 listopada udaliśmy się na wycieczkę do Poznania, aby zwiedzić Port Lotniczy Poznań – Ławica im. Henryka Wieniawskiego. Wraz z pracownikiem lotniska zwiedziliśmy terminal pasażerski, stanowiska check-in, halę odlotów, a także ścieżki pasażerów. Przeszliśmy również przez kontrolę bezpieczeństwa. Dużą atrakcją cieszyły się obserwacje, z płyty lotniska, startujących oraz lądujących samolotów. Czekał na nas też objazd po płycie lotniska autokarem. Pobyt na lotnisku zakończyliśmy przejazdem do strażnicy Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej.

     • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

      21.11.2023

      Cyberzagrożenia, hejt w Internecie oraz konsekwencje popełniania czynów zabronionych przez osoby nieletnie były tematem dzisiejszego spotkania uczniów klas starszych z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. Sierżant Sztabowa E. Grzeszkowiak odwiedziła także uczniów klasy pierwszej przeprowadzając pogadankę na temat zachowania bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym. Wręczyła wszystkim pierwszakom odblaski z obrazkiem, który został nagrodzony w konkursie „ ODBLASKOWO – BEZWYPADKOWO”.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA 2023

      21.11.2023

      20 listopada 2023 r. w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka uczniowie klasy 2a zorganizowali dla społeczności szkolnej apel i zaprezentowali pantomimę w myśl zasady: Kochaj mnie żebym umiała kochać, bo uczę się życia od Ciebie. Celem spotkania było rozpowszechnienie wiedzy o prawach dziecka oraz propagowanie idei równości i poszanowania inności wśród dzieci.

     • PROJEKT "100% CZYSTEJ SIATKÓWKI"

      21.11.2023

      piątek, 17 listopada reprezentacja uczennic i uczniów klas III-V naszej szkoły wzięła udział w hali „Szamotulanka” w projekcie „100% CZYSTEJ SIATKÓWKI” dla szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Szamotuły. Akcja realizowana przez UKS Szamotulanin ma na celu rozwijanie potrzeby dbania o własne zdrowie i sprawność fizyczną, współzawodnictwo w myśl zasady fair play. Dzieci podzielone zostały na zespoły, które przy wsparciu siatkarek UKS Szamotulanin współzawodniczyły w konkurencjach sprawnościowych i w turniejach siatkówki (rzucanki, single,dwójki). Emocji zatem nie brakowało!

     • ZBIÓRKA KARMY DLA SCHRONISKA

      15.11.2023

      Dary zebrane w trakcie szkolnej zbiórki zostały przekazane przez naszych wolontariuszy i ich rodziców schronisku dla bezdomnych zwierząt "Azorek" w Obornikach Cezary i Miłosz mieli również przyjemność wyprowadzić "podopiecznych" na spacer. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w akcji!

     • DBAMY O GRÓB PATRONA

      08.11.2023

      6 listopada uczniowie klasy Ib i IIa wraz z opiekunami wybrali się na Cmentarz Parafialny w Szamotułach. Odwiedzili grób patrona szkoły, posprzątali go i zapalili znicze. Następnie w pięknych okolicznościach jesiennej przyrody udali się na plac zabaw i aktywnie spędzili czas na wspólnej zabawie.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ OSZCZĘDZANIA

      05.11.2023

      2 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji Światowego Dnia Oszczędzania, który przygotowali uczniowie klasy VII. Opiekun SKO podsumował konkursy oraz zbiórkę kasztanów. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy Duszniki Oddział w Szamotułach.