• PROJEKT HISTORYCZNY "BOHATERON"

      09.10.2021

      W roku szkolnym 2021/2022, nasza szkoła ponownie wzięła udział w projekcie historycznym „BohaterOn”. Czas na podsumowanie...

      W mijającym tygodniu, dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas 1-8 zapoznali się z wydarzeniami związanymi z Powstaniem Warszawskim i losami Powstańców w ramach zajęć edukacyjnych pod kierunkiem p. Agnieszki i p. Natalii. Dzisiejszego dnia wspominaliśmy 63 dni bohaterskiej walki w stolicy. Społeczność szkoły oddała hołd uczestnikom zrywu śpiewem pieśni powstańczej Warszawy oraz minutą ciszy przy dźwięku syreny, symbolizującej "Godzinę W". W ramach akcji został ogłoszony szkolny konkurs plastyczny „KARTKA DLA BOHATERA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO”, a jego rozstrzygnięcie miało miejsce na zorganizowanym apelu. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a przygotowane przez nich laurki z życzeniami z ramienia szkoły trafią do Bohaterów.

      Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w realizację projektu i za włączenie z nami historii! O Powstańcach pamiętamy i nie zapomnimy!

      #bohateron

      #bohateronwtwojejszkole

      #powstaniewarszawskie

    • ŚWIATOWY DZIEŃ OSZCZĘDZANIA - PLAKAT
     • ŚWIATOWY DZIEŃ OSZCZĘDZANIA - PLAKAT

      03.10.2021

      Zadaniem konkursowym jest wykonanie plakatu promującego

      Światowy Dzień Oszczędzania, który obchodzimy 31 października.

      Celem święta jest promowanie idei oszczędzania.

       

      Cel:

      - Kształtowanie wśród uczniów nawyku systematycznego oszczędzania, racjonalnego gospodarowania posiadanymi zasobami finansowymi, celowego ich wykorzystania oraz świadomego planowania.

       

      Regulamin:

      -dowolna technika plastyczna;

      -format A4 lub A3;

      -każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną własnoręcznie wykonana pracę;

      -dozwolone są wyłącznie zgłoszenia indywidualne;

      -każdy plakat należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz klasą;

      -pracę należy oddać opiekunowi SKO

      -termin trwania konkursu od 04.10.2021 - 13.10.2021r.

       

     • PROJEKT "DNI PROFILAKTYKI"

      03.10.2021

      20 września – 1 października to czas, w którym uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z trudnymi tematami społecznymi. Pomogły im w tym specjalistki z Wielkopolskiego Centrum Terapii Par i Rodzin prowadząc warsztaty. Ostatni dzień realizacji projektu „Dni Profilaktyki” był podsumowaniem. Uświadomił nam, jak bardzo tego typu zajęcia są potrzebne i jak wiele dobrego wnoszą do środowiska szkolnego.

     • NOC ZAWODOWCÓW 2021

      27.09.2021

      Edycja 4.0 Hybrydowo – Zawodowo

      Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu serdecznie zaprasza uczniów klas 7 i 8 Szkół Podstawowych subregionu poznańskiego wraz z rodzicami do udziału w wydarzeniu NOC ZAWODOWCÓW 2021 Edycja 4.0 pt. Hybrydowo -Zawodowo. Wydarzenie odbywać się będzie w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego im. J.J. Śniadeckich w Poznaniu, ul. Warzywna 19. oraz streamingowane na kanale YouTube oraz profilu FB CWRKDiZ w Poznaniu 1 października o godzinie 17:00. Głównym celem wydarzenia jest promocja szkolnictwa branżowego i technicznego jako szkolnictwa pozytywnego wyboru, które daje możliwość realizowania satysfakcjonującej ścieżki edukacyjno-zawodowej. W jednym miejscu spotykają się uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracodawcy, rzemieślnicy i doradcy zawodowi. Wydarzenie jest organizowane po raz czwarty i zostało objęte honorowym patronatem Pana Marka Woźniaka Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

      #NocZawodowców #CWRKDiZ

      https://noczawodowcow.pl/subregion-poznanski/

     • PRZEDSZKOLAKI W AKCJI "CLEAN UP THE WORLD" I DRZEWO DLA PATRONA

      26.09.2021

      24.09.2021 r. przedszkolaki wzięły udział w akcji „Clean up the world”. Organizatorem akcji jest firma wpd Polska sp. z o.o.

      Wpd działa w 28 krajach na całym świecie w sektorach energetyki wiatrowej na lądzie, na morzu oraz w sektorze energetyki słonecznej.

      Wszędzie wyzwaniem jest pobudzenie rozwoju energii odnawialnych i ustanowienie nowych standardów dla przyjaznych środowiskowo dostaw energii.

      WPD organizuje akcje „Clean up the world” corocznie w kilku krajach na całym świecie. W tym roku do tej grupy należy również spółka WPD z siedzibą w Poznaniu, której przewodniczy P. Agnieszka Pląska. Grupa wspaniałych, młodych ludzi przybliżyła dzieciom podstawowe wiadomości o naturze. Dzieci zastanawiały się i odpowiadały na pytania dlaczego natura jest ważna? Burzyliśmy mity o elementach natury min. wiemy, że dzik nie jest dziki, nie jest zły, choć ma bardzo ostre kły. Dzieci otrzymały kostki WPD z ziołami do nauki pielęgnacji roślin. Mogły skorzystać z usługi animatorki, która cudownie malowała twarze naszym przedszkolakom. Najważniejszym jednak punktem programu było zasadzenie drzew, które zostały zasponsorowane przez firmę wpd. Wszystkie drzewa otrzymały imiona. Jedno największe, zostało nazwane imieniem naszego patrona MAKSYMILAN CIĘŻKI.

      To był dla nas pracowity i bardzo atrakcyjny dzień.

      Jeszcze raz składamy ogromne podziękowania Pani Agnieszce, bez której cała ta akcja nie miałaby miejsca.

     • INAUGURACJA ROKU SPORTOWEGO 2021

      26.09.2021

       

      24 września szkoły w Europie łączą się , biorąc udział w Europejskim Dniu Sportu Szkolnego, który jest częścią Europejskiego Tygodnia Sportu. W ramach realizacji tego dnia w naszej szkole zostały zorganizowane Jesienne Biegi Przełajowe dla uczniów klas 1-8, które jednocześnie stanowiły inaugurację roku sportowego 2021/2022. Głównym celem EDSS jest promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród dzieci. Cieszymy się, że nasi uczniowie aktywnie i chętnie przystąpili do międzyklasowego współzawodnictwa sportowego, pamiętając o zasadach „fair play” i czerpania radości z dobrej zabawy. Wszystkim uczniom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów sportowych oraz zapału do podejmowania aktywności fizycznej.

      EDSS zachęca do wspólnego spędzania czasu na zabawie, nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale także podczas języka polskiego, matematyki czy innych przedmiotów szkolnych. W przyszłym tygodniu nie zabraknie ruchu, a o specjalne atrakcje dla uczniów z klas I-III zadba @AkademiaKrokietaiLamy, której misją jest tworzenie Edukacji w Ruchu!

      #ESSD2021 #ESSDPoland #AKIL #BeActive #edukacjawruchu @essdeurope

       

     • DZIEŃ PATRONA 2021

      26.09.2021

      Dnia 24 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona – ppłk. Maksymiliana Ciężkiego. Z tej okazji zorganizowaliśmy wystawę maszyn szyfrujących, wykonanych przez uczniów naszej szkoły w ramach konkursu. Dla uczniów klas 4-8 zostało zorganizowane spotkanie z elementami łamania szyfrów, które poprowadził pracownik Muzeum Pogromców Enigmy w Poznaniu. Natomiast klasy 1-3 wraz z wychowawcami również łamały nieco łatwiejsze szyfry i z zapałem wykonywali różne inne zadania związane z naszym patronem.

      24 września 2021 obchodziliśmy Dzień Patrona.

      Uczniowie klas I-III budowali maszyny ENIGMA, a uczniowie klas starszych bawili się w kryptologów.

     • WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2021/2022

      26.09.2021

      We wrześniu w naszej szkole odbyły się wybory do Zarządu SamorząduUczniowskiego. Po zapoznaniu się z plakatami wyborczymi, każdy uczeńoddał jeden głos na wybranego przez siebie kandydata. Po policzeniugłosów przez Komitet Wyborczy, wyniki wyborów przedstawiono podczasapelu.Przewodnicząca szkoły: Maria Nowak - uczennica klasy VIIIZastępca przewodniczącej: Jolanta Nowak - uczennica klasy VIPozostali członkowie Zarządu Samorządu Uczniowskiego:Tomasz Przepiórka – kl. VIIJakub Dardas – kl. VNatasza Nowak – kl. IIIKacper Lisiak - klasa IIAgata Kudlak – klasa IIWszystkim kandydatom jeszcze raz bardzo dziękujemy za trud i wysiłekwłożony w przygotowanie swoich plakatów wyborczych i gratulujemywygranymOpiekun SU - p. Kamila Urbaniak

     • DZIEŃ W PYRLANDII

      26.09.2021

      Parabola, grula, bulwa, kartofel, a w gwarze wielkopolskiej pyra.

      Od kilkunastu lat świętujemy w naszej szkole "Dzień w Pyrlandii" i zapraszamy uczniów do poznawania tradycji naszego regionu. W tym roku nie mogło być inaczej. Z tej okazji nasi wychowankowie brali udział w wycieczkach do Zamysłowa. Zielona Osada przywitała nas zapachem jesieni . Były zabawy, konkursy, a na koniec pyry i kiełbaski z ogniska.

     • KASZTANOBRANIE 2021

      23.09.2021

      Drodzy Uczniowie! Drogie Przedszkolaki!

      Co roku  na przełomie września i października nasza szkoła bierze udział w  jesiennej zbiórce kasztanów.

      Akcja "Kasztanobranie" trwa od 21.09.2021r. - 18.10.2021r.

      • Worki do kasztanów można odebrać u p. Darii Głąb w czasie przerw, gdy są przyjmowane wpłaty na książeczkę oszczędnościową SKO.
      • Kasztany muszą być suche, bez śladów pleśni i łupinek.
      • Zebrane kasztany należy przynieść pod wiatę, w miarę możliwości proszę o ich zważenie.
      • Kartkę z imieniem i nazwiskiem, wagą kasztanów należy dostarczyć
       p. Stanisławowi (woźnemu)  lub p. Darii Głąb.