• WYCIECZKA ZERÓWKOWICZÓW DO FABRYKI BOMBEK W GNIEŹNIE

      29.12.2022

      28 listopada grupa zerówkowiczów, wybrała się do Fabryki Ozdób Choinkowych "KadPol" mieszczącej się przy ul. Kostrzyńskiej w Gnieźnie. Mieliśmy okazję zobaczyć jak "wydmuchuje" się szklane bombki. Następnie zobaczyliśmy jak się je srebrzy oraz lakieruje, żeby w ostatecznej fazie (kiedy już dokładnie wyschną) mogły zostać pięknie ozdobione w dekoratorni. Uczestniczyliśmy również w warsztatach, podczas których każde dziecko ozdabiało swoje bombki. Wszyscy otrzymali również swoją piękną bombkę z imieniem.

     • DZIEŃ MISIA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

      29.12.2022

      Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.

      O święcie tej postaci nie zapomniały dzieci z oddziałów przedszkolnych. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, czerwone, żółte i różowe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia oraz bawiły się przy piosenkach. Uczestniczyły również w warsztatach plastycznych, podczas których wykonały swoje misie z gliny. W tym dniu również został rozstrzygnięty konkurs „MÓJ PRZYJACIEL -PLUSZOWY MIŚ”. Wszystkie prace wykonane na ten konkurs były cudowne i niepowtarzalne. Ogromna pomysłowość Państwa i dzieci sprawiła, że komisja oraz organizatorzy postanowili wszystkim przyznać 1 miejsce. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i wkład włożony w przygotowanie misiów.

      Rada Rodziców przygotowała słodką niespodziankę dla naszych przedszkolaków w postaci Misia- LUBISIA.

      Dzień Pluszowego Misia był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom.

     • MONTAŻ SŁOWNO-MUZYCZNY Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

      13.11.2022

      Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i zwycięstwa.

      W czwartek 10.11.2022, uczestniczyliśmy w montażu słowno-muzycznym, przygotowanym z okazji Dnia Niepodległości przez uczniów naszej szkoły. Słuchając patriotycznych tekstów, muzyki oraz oglądając taniec z flagami, uczciliśmy ten dzień refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju. Nasi przodkowie mieli ojczyznę w sercu. To oni wierzyli, że naród przetrwa, jeżeli nauczy swoje dzieci, jak być Polakami.

      Uczniowie naszej szkoły swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, że są prawdziwymi patriotami.

      To my wszyscy – nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie – swoją nauką, pracą i poświęceniem sprawiamy, że Polska każdego dnia promienieje blaskiem wolności.

     • BEZCENNA POMOC

      13.11.2022

      Wjazd na teren szkoły, na którym w deszczowe dni robiło się błoto i stały kałuże, zostal przyktyty pokruszonym asfaltem. To dzięki panu Adamowi, rodzicowi ucznia klasy 6 możemy cieszyć się wyrównanym terenem.Kolejny pan Michał, rodzic uczennicy klasy 8, zakupił zestaw garnków, które są niezbędne podczas zajęć kulinarnych.

      Dziękujemy bardzo za pamięć i za to, że możemy na Was zawsze liczyć.

     • WYCIECZKA KLAS I - III DO POZNANIA

      13.11.2022

      W dniu 03.11.2022r. uczniowie klas 1-3 wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Rogalowego Muzeum, które mieści się w samym sercu Poznania- na Starym Rynku. W kameralnej swobodnej atmosferze uczniowie mieli możliwość uczestniczenia wraz z Rogalowym Mistrzem w pokazie wyrabiania rogali świętomarcińskich. Warsztaty dały także możliwość zapoznania się z elementami gwary poznańskiej. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Multikinie. Uczniowie obejrzeli film pt. „Paddington 2”. W drodze powrotnej uczniowie zjedli posiłek w Restauracji Mcdonald. Wyjazd był udany i pełen pozytywnych wrażeń.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ OSZCZĘDZANIA

      13.11.2022

      Dnia 28 października obchodziliśmy Światowy Dzień Oszczędzania. Z tej okazji uczniowie klasy szóstej przygotowali apel promujący ideę oszczędzania. Wykonaniem krótkich piosenek przedstawili korzyści płynące z systematycznego oszczędzania oraz jak ważne jest świadome zarządzanie własnymi finansami. Wszyscy bawili się znakomicie. Po apelu uczniowie biorący udział w konkursach Szkolnej Kasy Oszczędności oraz zbiórce kasztanów otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

     • WYJAZD NA CMENTARZ KLAS II - III

      12.11.2022

      Przed dniem Wszystkich Świętych uczniowie klasy 2a i 3a wraz z wychowawcami odwiedzili cmentarz parafialny w Szamotułach, aby uprzątnąć grób Patrona Szkoły, zapalić znicze i złożyć kwiaty. W trakcie prac rozmawiali o tym jak ważna jest pamięć o zmarłych i szacunek do ich czynów. Poruszali temat ludzi, którzy już odeszli z tego świata lecz za życia walczyli o lepsze jutro Polski.

     • "BOHATERON" W NASZEJ SZKOLE

      12.11.2022

      BohaterOn w Twojej Szkole to ogólnopolski projekt, którego celem jest przekazywanie wiedzy historycznej - szczególnie tej dotyczącej Powstania Warszawskiego - w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie. Uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I – VIII uczestniczyli w październiku w zorganizowanych lekcjach wprowadzających w tematykę Powstania Warszawskiego. Zwieńczeniem projektu był udział w zorganizowanym przy ognisku apelu, poświęconemu 78. rocznicy Powstania Warszawskiego. Wspólnie z uczniami chcieliśmy pokazać, że pamiętamy o Powstańcach Warszawskich i jesteśmy z nich bardzo dumni.

     • FILHARMONIA POMYSŁÓW

      12.11.2022

      18 października odbył się pierwszy koncert Filharmonii Pomysłów pt. Cyt-cytniki. Uczestniczyli w nim uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas 1-3. W czasie spotkania pełnego muzyki, tańca , pantomimy i śmiechu nasze dzieci dowiedziały się jak "wiatr na klawiszach swawoli i muzykę ludową tworzy".