• REKOLEKCJE ŚWIĄTECZNE

      29.12.2022

      Rekolekcje adwentowe w naszej szkole były pełne wzruszeń i przemyśleń. Odwiedził nas ksiądz Marcin Skowron, który uświadomił nam sens Bożego Narodzenia podczas nauki rekolekcyjnej. Klasa VI i grupa przedszkolna swoimi występami przypominały o tradycjach bożonarodzeniowych, a podczas Jasełek mogliśmy poczuć istotę Świąt Bożego Narodzenia.

     • AKCJA "SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW".

      29.12.2022

      Wielkie gratulacje dla wszystkich, którzy włączyli się w akcje ,,Szkoły pełne talentów"!! Za zebrane talenciaki zamówiliśmy następujące pomoce:

      - głośnik multimedialny

      - zestaw obliczeniowy

      - pakiet planszówek dla najmłodszych

      - pakiet planszówek dla nieco starszych

      Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą szkołę

     • MIKOŁAJKOWA SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW

      29.12.2022

      7 grudnia, dzieci z naszej zeróweczki wzięły udział w Mikołajkowej Spartakiadzie Przedszkolaka. Jest to wydarzenie realizowane przez Szkołę Podstawową nr 2 z Oddziałami Sportowymi w Szamotułach, Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły, Szamotulski Ośrodek Kultury, Ośrodek Pomocy Społecznej, LGD Dolina Samy i UKS Dwójka Szamotuły. Uczestniczyło w niej większość publicznych i niepublicznych przedszkoli znajdujących się na terenie Gminy Szamotuły. Nasi dzielni zawodnicy brali udział w następujących konkurencjach : zdobienie choinki, wyścigi zaprzęgów, wrzucanie prezentów do worka św. Mikołaja, poczta św. Mikołaja, ruchomy most do krainy św. Mikołaja oraz wyścigi z bombkami. Każdy z zawodników spisał się na zasłużony medal, a emocje i przeżycia były niesamowite.

     • MIKOŁAJKI W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

      29.12.2022

      6 grudnia w oddziałach przedszkolnych odbył się II Mikołajkowy Przegląd Piosenki. Nasi mali artyści zaprezentowali swoje zdolności wokalne, wykonując utwory o tematyce mikołajkowej i świątecznej.

      Wszyscy wykazali się ogromną odwagą, a za wspaniałe występy otrzymali dyplomy oraz upominki.

      W tym dniu odbyła się również świąteczna sesja zdjęciowa, która przyniosła dzieciom wiele uśmiechu i zabawy. Po dniu pełnym wrażeń, dzieci znalazły również zasłużone upominki od św. Mikołaja.

     • DZIEŃ PATRONA

      29.12.2022

      Pod koniec grugnia przypada 90. rocznica złamania szyfru enigmy przez polskich matematyków. To dobra okazja, żeby przypomnieć, że 25.11 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Klasy młodsze projektowały maszynę szyfrującą, starsi zmagali się z innymi zadaniami. Wszyscy zasłużyli na tytuł Godni Patrona!

     • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

      29.12.2022

      Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień (bo tak brzmi pełna nazwa tego święta) odbywa się 21 listopada. W tym roku obchodzi już 50. rocznicę, natomiast w Polsce świętujemy je po raz siedemnasty, można więc powiedzieć, że to całkowicie świeże obchody. Zerówkowicze z okazji tego święta, postanowili obdarować wszystkich pracowników naszej szkoły kartkami życzliwości oraz przypomnieć starszym kolegom i koleżankom o konieczności stosowania trzech magicznych słów: PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ.

     • WYCIECZKA ZERÓWKOWICZÓW DO FABRYKI BOMBEK W GNIEŹNIE

      29.12.2022

      28 listopada grupa zerówkowiczów, wybrała się do Fabryki Ozdób Choinkowych "KadPol" mieszczącej się przy ul. Kostrzyńskiej w Gnieźnie. Mieliśmy okazję zobaczyć jak "wydmuchuje" się szklane bombki. Następnie zobaczyliśmy jak się je srebrzy oraz lakieruje, żeby w ostatecznej fazie (kiedy już dokładnie wyschną) mogły zostać pięknie ozdobione w dekoratorni. Uczestniczyliśmy również w warsztatach, podczas których każde dziecko ozdabiało swoje bombki. Wszyscy otrzymali również swoją piękną bombkę z imieniem.

     • DZIEŃ MISIA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

      29.12.2022

      Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.

      O święcie tej postaci nie zapomniały dzieci z oddziałów przedszkolnych. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, czerwone, żółte i różowe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia oraz bawiły się przy piosenkach. Uczestniczyły również w warsztatach plastycznych, podczas których wykonały swoje misie z gliny. W tym dniu również został rozstrzygnięty konkurs „MÓJ PRZYJACIEL -PLUSZOWY MIŚ”. Wszystkie prace wykonane na ten konkurs były cudowne i niepowtarzalne. Ogromna pomysłowość Państwa i dzieci sprawiła, że komisja oraz organizatorzy postanowili wszystkim przyznać 1 miejsce. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i wkład włożony w przygotowanie misiów.

      Rada Rodziców przygotowała słodką niespodziankę dla naszych przedszkolaków w postaci Misia- LUBISIA.

      Dzień Pluszowego Misia był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom.

     • MONTAŻ SŁOWNO-MUZYCZNY Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

      13.11.2022

      Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i zwycięstwa.

      W czwartek 10.11.2022, uczestniczyliśmy w montażu słowno-muzycznym, przygotowanym z okazji Dnia Niepodległości przez uczniów naszej szkoły. Słuchając patriotycznych tekstów, muzyki oraz oglądając taniec z flagami, uczciliśmy ten dzień refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju. Nasi przodkowie mieli ojczyznę w sercu. To oni wierzyli, że naród przetrwa, jeżeli nauczy swoje dzieci, jak być Polakami.

      Uczniowie naszej szkoły swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, że są prawdziwymi patriotami.

      To my wszyscy – nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie – swoją nauką, pracą i poświęceniem sprawiamy, że Polska każdego dnia promienieje blaskiem wolności.

     • BEZCENNA POMOC

      13.11.2022

      Wjazd na teren szkoły, na którym w deszczowe dni robiło się błoto i stały kałuże, zostal przyktyty pokruszonym asfaltem. To dzięki panu Adamowi, rodzicowi ucznia klasy 6 możemy cieszyć się wyrównanym terenem.Kolejny pan Michał, rodzic uczennicy klasy 8, zakupił zestaw garnków, które są niezbędne podczas zajęć kulinarnych.

      Dziękujemy bardzo za pamięć i za to, że możemy na Was zawsze liczyć.