• DZIEŃ PATRONA

05.12.2023

Maksymilian Ciężki - harcerz, powstaniec wielkopolski, oficer wojska polskiego, kryptolog, kierownik Biura Szyfrów i emigrant. W piątek 1.12., w czasie apelu z okazji Dnia Patrona, uczniowie wszystkich klas zaprezentowali wybrany etap życia ppłk. Maksymiliana Ciężkiego, przybliżając nam tą wybitną postać. W piątek 24 listopada, z okazji 125 rocznicy urodzin Maksymiliana Ciężkiego i 15 rocznicy powrotu Podpułkownika do rodzinnych Szamotuł, klasa VIII zorganizowała wystawę dotyczącą życia naszego patrona.

• WARTO POMAGAĆ!

05.12.2023

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. BARDZO DZIĘKUJĘ ZA UDZIAŁ W AKCJACH CHARYTATYWNYCH 🙂

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

01.12.2023

W dniach 29 i 30 listopada  w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pierwszoklasiści  zapoznali się z regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Musieli także wykazać się znajomością bajek z czym poradzili sobie wspaniale. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności pani Dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wyprawkę czytelniczą przygotowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”.  Na wyprawkę złożyły się: książka dla dzieci Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” oraz broszura dla rodziców "Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”.Wszystkim pierwszakom gratulujemy i życzymy, aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania!