• TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY
     • TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY

      28.11.2020

      Kształtowanie wśród młodych ludzi tożsamości narodowej i patriotyzmu jest dla nas ważnym celem. W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" w dniach od 6 do 13 listopada w oddziałach przedszkolnych, w klasach 1-3 i na kole teatralnym zostały zainicjowane działania o charakterze patriotycznym i regionalnym. Dzieci w klasach 1-3 realizowały zadania plastyczne, techniczne, muzyczne, polonistyczne, sportowe itp., również w trakcie edukacji zdalnej w domu. Uczniowie 4-8 w dniu obchodów Święta Niepodległości nie zapomnieli przygotować pysznego biało-czerwonego deseru, pysznych rogali i flag Polski. Dziękujemy za zaangażowanie!

    • AKCJA ODBLASKOWO-BEZWYPADKOWO
     • AKCJA ODBLASKOWO-BEZWYPADKOWO

      28.11.2020

      Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach w ramach akcji Odblaskowo-bezwypadkowo ogłosiła konkurs plastyczny pod tym samym hasłem przeznaczony dla uczniów klas I powiatu szamotulskiego. Zadaniem konkursowym było stworzenie logo elementu odblaskowego. Uczniowie klasy 1a - Kacper, Natalka, Ola, Wojtek i Antek aktywnie zaangażowali się w konkurs. Gratulujemy! Zwycięzcy powiatowego konkursu zostaną nagrodzeni podczas finału akcji na początku 2021 roku. Nasza reprezentantka Natalia Meyer, zdobyła wyróżnienie. Utworzony odblask w trakcie trwania akcji zostanie wręczony każdemu pierwszoklasiście powiatu szamotulskiego podczas pogadanek prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji.

    • ZBIÓRKA DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA
     • ZBIÓRKA DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA

      28.11.2020

      Jak co roku Szkoła Podstawowa im. ppłk Maksymiliana Ciężkiego w Baborowie pomaga bezdomnym zwierzętom ze schroniska w Przyborówku.
      W zbiórkę karmy i artykułów potrzebnych dla zwierząt aktywnie zaangażowali się uczniowie, rodzice oraz nauczyciele. Żywność oraz pozostałe dary zostały przekazane schronisku Wandy Jerzyk w Przyborówku w poniedziałek, 27.10.2020 r. przez p.Natalię i p.Magdalenę.
      Społeczności Szkoły dziękujemy za ogromne zaangażowanie w zbiórkę.

    • AKCJA "BOHATERON" W NASZEJ SZKOLE
     • AKCJA "BOHATERON" W NASZEJ SZKOLE

      25.10.2020

      Czas na podsumowanie październikowej akcji "BohaterOn" w naszej szkole. Celem Szkoły jest kształtowanie w młodym pokoleniu postaw patriotycznych oraz wychowanie do wartości. Wszystkie działania służą identyfikacji narodowej, historycznej i kulturowej. 2 października nie zapomnieliśmy o obchodach 76. rocznicy upadku Powstania Warszawskiego. W hołdzie uczestnikom zrywu wszyscy Uczniowie i Nauczyciele przyszli w tym dniu ubrani w barwach biało-czerwonych lub moro a na ramieniu nosili opaski "Polski Walczącej".  W trakcie apelu poświęconemu Powstaniu Warszawskiemu wszyscy oddali hołd Powstańcom minutą ciszy przy dźwięku syreny "Godzina W".W następnych dniach października Uczniowie klas 1-3 przygotowali mapy myśli/ skojarzeń ze słowem wojna na podstawie własnych wiadomości oraz wysłuchanego fragmentu książki "Zaklęcie na W" M. Rusinka. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 1-8 uczestniczyli również w lekcjach o Powstaniu Warszawskim przygotowanych przez koordynatorów akcji w szkole: p. Natalię i p. Agnieszkę. Podsumowaniem tych działań było stworzenie przez klasy pod kierunkiem wychowawców kartek z życzeniami, które wspólnie zebrane stworzyły piękny, pamiątkowy "album" z życzeniami dla naszego Bohatera Powstania Warszawskiego od całej Szkoły. Album został wysłany w dniu dzisiejszym. Mamy nadzieje, że nasz Bohater się ucieszy. Naszym wyborem był pan Włodzimierz Zbigniew Dusiewicz ps. "Dusza" - uczestnik Powstania Warszawskiego pochodzący z Nowej Wsi, k. Wronek. Nasz Powstaniec - Nasz Bohater. Jesteśmy dumni. Dziękujemy za bohaterstwo, odwagę, męstwo, pamiętamy i nie zapomnimy!

      #bohateron

      #bohateronwtwojejszkole

      #powstaniewarszawskie

    • PASOWANIE NA UCZNIA 2020
     • PASOWANIE NA UCZNIA 2020

      21.10.2020

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii PASOWANIE NA UCZNIA 2020.

      14 października 2020 r. odbyła się w naszej Szkole uroczystość Pasowania na Ucznia. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju i na świecie wydarzenie to odbyło się z ograniczoną liczbą osób i z zachowaniem reżimu sanitarnego. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły w obecności przedstawicieli Rodziców, koleżanek i kolegów klasy 3, nauczycieli oraz Dyrektora Szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, tańczyć i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie w obecności sztandaru szkoły, pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły Panią Justynę Białasik oraz uroczyste odciśnięcie palca w kronice szkolnej. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy i upominki. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

    • WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK 2020
     • WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK 2020

      18.10.2020

      Wielka Zbiórka Książek 2020

      W dniach od 15 września do 9 października 2020 nasza szkoła brała udział w akcji charytatywnej organizowanej przez fundację Zaczytani.org. Celem zbiórki było pozyskanie książek dla dzieci i dorosłych, które trafią m.in.: do szpitali, placówek opiekuńczo-wychowawczych, domów pomocy itp. Wspólnie udało nam się zebrać ponad 200 sztuk książek, które zostały przekazane Fundacji.

      DZIĘKUJEMY!

    • Dzień Edukacji Narodowej.
     • Dzień Edukacji Narodowej.

      15.10.2020

      13 października 2020 uczniowie przyznali swoim nauczycielom OSCARY, dziękując za ich pracę.
      Atrakcją uroczystości były występy taneczne dziewczynek z koła tanecznego oraz przedszkola. Nie zabrakło również śpiewu szkolnego chóru.
      Na zakończenie Pani Dyrektor Justyna Białasik złożyła podziękowania nauczycielom oraz pracownikom obsługi szkoły, za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

    • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 2020
     • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 2020

      04.10.2020

      W roku 2020 obchody Śwaiatowego Dnia Tabliczki Mnożenia obchodzilismy 2 października.

      Nauka przez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpisuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie matematyki.

      W naszej szkole odbyły się zawody matematyczne w klasach 3, 4, 5, 6, 7, 8, najlepsi wezmą udział 5 października w rozwiązywaniu ŁAMIGÓWEK MATEMATYCZNYCH i powalczą o tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

    • STYPENDIA 2020
     • STYPENDIA 2020

      04.10.2020

      Zdobycie stypendiów Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły nigdy nie należało do łatwych zadań. W tym roku dodatkowo sytuację komplikował trudny czas związany z pandemią COVID-19. 

      Jednak stypendia przyznano  i w naszej szkole również są stypendyści!!! Stypendia Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierza Kaczmarka z rąk Pani Dyrektor odebrało 5 uczennic - Hania, Natalia, Marysia, Julia i Zosia. Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce!!!

    • DZIEŃ CHŁOPCA
     • DZIEŃ CHŁOPCA

      28.11.2020

      30 września obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ CHŁOPAKA. W tym dniu, wszyscy chłopcy z naszej szkoły, zostali poproszeni o założenie kolorowych skarpetek oraz krawatu. Samorząd Uczniowski, ogłosił konkurs na najbardziej zabawne zdjęcie w tych skarpetkach. Każda klasa, która wzięła udział w tym konkursie otrzyma słodki upominek.

    • DZIEŃ PATRONA 2020
     • DZIEŃ PATRONA 2020

      04.10.2020

      Nowy termin obchodów Dnia Patrona Maksymiliana Ciężkiego w naszej szkole.

      28.09. 2020

      28 września w naszej szkole odbył się DZIEŃ PATRONA. Świętowanie rozpoczęliśmy krótkim apelem, poświęconym ppłk. Maksymilianowi Ciężkiemu. Następnie przystąpiliśmy do gry terenowej -podchodów. Zarówno grupy zadaniowe, jak i tropiące spisały się na medal! Był to przyjemny dzień dla wszystkich uczestników. Dziękujemy za wspólną zabawę.

    • AKCJA "ZDROWO I SPORTOWO"
     • AKCJA "ZDROWO I SPORTOWO"

      04.10.2020

      Ogólnopolska akcja "Zdrowo i Sportowo" ma na celu promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci najmłodszych (od 3 do 10 lat). Przedszkolaki, Zerówkowicze, uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej im. ppłk. Maksymiliana Ciężkiego w Baborowie kochają ruch i z dużym zaangażowaniem podejmują zabawy i ćwiczenia w ramach przedsięwzięcia. W minionym tygodniu utrwalaliśmy kolory, wzmacnialiśmy mięśnie brzucha i grzbietu oraz kształtowaliśmy szybkość reakcji. W końcu, żeby sprawność i zdrowie mieć, trzeba tylko chcieć.Brawo My!

    • PASOWANIE NA GROSIKA
     • PASOWANIE NA GROSIKA

      28.11.2020

      Co roku zapraszamy uczniów klasy I do rozpoczęcia przygody z oszczędzaniem. 24 września w naszej szkole odbyło się "Pasowanie na grosika". Pierwszoklasiści złożyli obietnicę sumiennego oszczędzania razem z SKO. tradycyjnie każdy z uczniów pasowany był na członka Szkolnej Kasy Oszczędnościowej symboliczną, ręcznie wykonaną monetą. Wszyscy otrzymali książeczki oszczędnościowe oraz drobne upominki z Banku Spółdzielczego w Szamotułach.
      Życzymy naszym Pierwszakom wytrwałości w oszczędzaniu.

    • MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY "EMOCJA"
     • MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY "EMOCJA"

      27.09.2020

      15 września uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami realizowali I moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja”. Podczas realizacji I modułu „Kreatywność” uczniowie obejrzeli filmik "The Dot”. Z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali własne kropki, a następnie za pomocą aplikacji „Quiver” podziwiali swoje dzieła w wersji 3D- radości nie było końca. Zorganizowaliśmy Dzień Kropki- wszyscy byli ubrani w rzeczy, które miały wzór kropki. Ostatnią częścią realizacji zadań była nauka zwrotów w języku migowym, ale również rozmowa na temat niepełnosprawności, inności, empatii i pokonywania trudności w codziennym życiu. Uczniowie zamigali: Dzień dobry, przepraszam, proszę i do widzenia, również nauczyli się migać brawo.

    • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
     • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

      28.11.2020

      21 września 2020r. nasze przedszkolaki obchodziły swoje święto. W tym dniu oprócz uroczystości pasowania na przedszkolaka, towarzyszyły nam również wspaniałe zabawy z chusta animacyjną, rysowanie kredą i wiele innych aktywności. Dzieci otrzymały również słodkie upominki oraz kolorowe gumki do mazania.