• ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

      19.09.2022

      Drodzy uczniowie i rodzice !!!

      Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

      Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

      W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

      Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

      ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

      Termin Akcji: od 20.09.2022 do 5.10.2022

      Miejsce Akcji: Boisko w naszej szkole, wiata rowerowa.

      Przywieziony sprzęt zgłaszać panu woźnemu i wychowawcy.

      Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.

      Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

      Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ; 83 341 75 94 wew. 23; w godz. 8:00 - 16:00

      e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

      ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.

      NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK

     • NOC ZAWODOWCÓW 2022

      19.09.2022

      Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniu NOC ZAWODOWCÓW 2022 Edycja 5.0.  w tym roku pod tytułem „Zawodowa Moc”. Tegoroczna piąta edycja Nocy Zawodowców odbędzie się w piątek 7 października 2022r. o godzinie 17:00 stacjonarnie w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego w Poznaniu, ul. Raszyńska 48. Istnieje możliwość oglądania wydarzenia on-line na kanale YouTube i profilu  Facebook’a CWRKDiZ lub poprzez autorską stronę internetową www.noczawodowcow.pl.

     • DZIEŃ KROPKI W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

      19.09.2022

      15 września to Święto International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym. Żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.

      Nasze przedszkolaki dzisiaj uczestniczyły w wielu aktywnościach, których motywem przewodnim była kropka. Zabawy „złap kropkę”, „odszukaj kropkę” czy też „poprowadź robota przez świat kropek” przyniosły dzieciom wiele radości i uśmiechu.

     • SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW

      19.09.2022

      Drodzy Rodzice i Uczniowie,

      Zapraszamy do udziału w akcji „Szkoły Pełne Talentów”, którą organizuje Lidl. Istotą akcji „Szkoły Pełne Talentów” jest łączenie wspólnych sił w celu wspierania naszej szkoły. Dzięki temu szkoła będzie mogła – za uzbieranie Talenciaków (specjalne kupony) – odebrać nagrody w postaci sprzętu sportowego, dydaktycznego czy elektronicznego.

      Zasady akcji są proste :

      1. Odbieraj Talenciaki w Lidlu – za każde wydane 50 zł (w tym 1 warzywo lub owoc) dostaniesz 1 Talenciaka.

      2. Zebrane Talenciaki dostarczamy do specjalnych kartonów znajdujących się przy schodach oraz w oddziale przedszkolnym.

      Akcja trwa od 5 września do 13 listopada!

     • NOC NAUKOWCÓW 2022

      19.09.2022

      30 września odbędzie się największa impreza popularno- naukowa w Wielkopolsce- Noc Naukowców 2022. Zapraszamy do wzięcia  udział w pokazach, warsztatach i wykładach znakomitych poznańskich naukowców. Czekają spektakularne doświadczenia naukowe. Będzie także połączenie z innymi europejskimi ośrodkami naukowymi. Nie zabraknie studia ON-LINE, dla wszystkich tych, którzy nie będą mogli dotrzeć na wydarzenie.

      Szczegóły imprezy oraz dokładny program znajdziecie na stronie https://www.poznan.nocnaukowcow.pl/