• NOC ZAWODOWCÓW 2021
     • NOC ZAWODOWCÓW 2021

      27.09.2021

      Edycja 4.0 Hybrydowo – Zawodowo

      Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu serdecznie zaprasza uczniów klas 7 i 8 Szkół Podstawowych subregionu poznańskiego wraz z rodzicami do udziału w wydarzeniu NOC ZAWODOWCÓW 2021 Edycja 4.0 pt. Hybrydowo -Zawodowo. Wydarzenie odbywać się będzie w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego im. J.J. Śniadeckich w Poznaniu, ul. Warzywna 19. oraz streamingowane na kanale YouTube oraz profilu FB CWRKDiZ w Poznaniu 1 października o godzinie 17:00. Głównym celem wydarzenia jest promocja szkolnictwa branżowego i technicznego jako szkolnictwa pozytywnego wyboru, które daje możliwość realizowania satysfakcjonującej ścieżki edukacyjno-zawodowej. W jednym miejscu spotykają się uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracodawcy, rzemieślnicy i doradcy zawodowi. Wydarzenie jest organizowane po raz czwarty i zostało objęte honorowym patronatem Pana Marka Woźniaka Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

      #NocZawodowców #CWRKDiZ

      https://noczawodowcow.pl/subregion-poznanski/

    • PRZEDSZKOLAKI W AKCJI "CLEAN UP THE WORLD" I DRZEWO DLA PATRONA
     • PRZEDSZKOLAKI W AKCJI "CLEAN UP THE WORLD" I DRZEWO DLA PATRONA

      26.09.2021

      24.09.2021 r. przedszkolaki wzięły udział w akcji „Clean up the world”. Organizatorem akcji jest firma wpd Polska sp. z o.o.

      Wpd działa w 28 krajach na całym świecie w sektorach energetyki wiatrowej na lądzie, na morzu oraz w sektorze energetyki słonecznej.

      Wszędzie wyzwaniem jest pobudzenie rozwoju energii odnawialnych i ustanowienie nowych standardów dla przyjaznych środowiskowo dostaw energii.

      WPD organizuje akcje „Clean up the world” corocznie w kilku krajach na całym świecie. W tym roku do tej grupy należy również spółka WPD z siedzibą w Poznaniu, której przewodniczy P. Agnieszka Pląska. Grupa wspaniałych, młodych ludzi przybliżyła dzieciom podstawowe wiadomości o naturze. Dzieci zastanawiały się i odpowiadały na pytania dlaczego natura jest ważna? Burzyliśmy mity o elementach natury min. wiemy, że dzik nie jest dziki, nie jest zły, choć ma bardzo ostre kły. Dzieci otrzymały kostki WPD z ziołami do nauki pielęgnacji roślin. Mogły skorzystać z usługi animatorki, która cudownie malowała twarze naszym przedszkolakom. Najważniejszym jednak punktem programu było zasadzenie drzew, które zostały zasponsorowane przez firmę wpd. Wszystkie drzewa otrzymały imiona. Jedno największe, zostało nazwane imieniem naszego patrona MAKSYMILAN CIĘŻKI.

      To był dla nas pracowity i bardzo atrakcyjny dzień.

      Jeszcze raz składamy ogromne podziękowania Pani Agnieszce, bez której cała ta akcja nie miałaby miejsca.

    • INAUGURACJA ROKU SPORTOWEGO 2021
     • INAUGURACJA ROKU SPORTOWEGO 2021

      26.09.2021

       

      24 września szkoły w Europie łączą się , biorąc udział w Europejskim Dniu Sportu Szkolnego, który jest częścią Europejskiego Tygodnia Sportu. W ramach realizacji tego dnia w naszej szkole zostały zorganizowane Jesienne Biegi Przełajowe dla uczniów klas 1-8, które jednocześnie stanowiły inaugurację roku sportowego 2021/2022. Głównym celem EDSS jest promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród dzieci. Cieszymy się, że nasi uczniowie aktywnie i chętnie przystąpili do międzyklasowego współzawodnictwa sportowego, pamiętając o zasadach „fair play” i czerpania radości z dobrej zabawy. Wszystkim uczniom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów sportowych oraz zapału do podejmowania aktywności fizycznej.

      EDSS zachęca do wspólnego spędzania czasu na zabawie, nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale także podczas języka polskiego, matematyki czy innych przedmiotów szkolnych. W przyszłym tygodniu nie zabraknie ruchu, a o specjalne atrakcje dla uczniów z klas I-III zadba @AkademiaKrokietaiLamy, której misją jest tworzenie Edukacji w Ruchu!

      #ESSD2021 #ESSDPoland #AKIL #BeActive #edukacjawruchu @essdeurope

       

    • DZIEŃ PATRONA 2021
     • DZIEŃ PATRONA 2021

      26.09.2021

      Dnia 24 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona – ppłk. Maksymiliana Ciężkiego. Z tej okazji zorganizowaliśmy wystawę maszyn szyfrujących, wykonanych przez uczniów naszej szkoły w ramach konkursu. Dla uczniów klas 4-8 zostało zorganizowane spotkanie z elementami łamania szyfrów, które poprowadził pracownik Muzeum Pogromców Enigmy w Poznaniu. Natomiast klasy 1-3 wraz z wychowawcami również łamały nieco łatwiejsze szyfry i z zapałem wykonywali różne inne zadania związane z naszym patronem.

      24 września 2021 obchodziliśmy Dzień Patrona.

      Uczniowie klas I-III budowali maszyny ENIGMA, a uczniowie klas starszych bawili się w kryptologów.

     • WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2021/2022

      26.09.2021

      We wrześniu w naszej szkole odbyły się wybory do Zarządu SamorząduUczniowskiego. Po zapoznaniu się z plakatami wyborczymi, każdy uczeńoddał jeden głos na wybranego przez siebie kandydata. Po policzeniugłosów przez Komitet Wyborczy, wyniki wyborów przedstawiono podczasapelu.Przewodnicząca szkoły: Maria Nowak - uczennica klasy VIIIZastępca przewodniczącej: Jolanta Nowak - uczennica klasy VIPozostali członkowie Zarządu Samorządu Uczniowskiego:Tomasz Przepiórka – kl. VIIJakub Dardas – kl. VNatasza Nowak – kl. IIIKacper Lisiak - klasa IIAgata Kudlak – klasa IIWszystkim kandydatom jeszcze raz bardzo dziękujemy za trud i wysiłekwłożony w przygotowanie swoich plakatów wyborczych i gratulujemywygranymOpiekun SU - p. Kamila Urbaniak

    • DZIEŃ W PYRLANDII
     • DZIEŃ W PYRLANDII

      26.09.2021

      Parabola, grula, bulwa, kartofel, a w gwarze wielkopolskiej pyra.

      Od kilkunastu lat świętujemy w naszej szkole "Dzień w Pyrlandii" i zapraszamy uczniów do poznawania tradycji naszego regionu. W tym roku nie mogło być inaczej. Z tej okazji nasi wychowankowie brali udział w wycieczkach do Zamysłowa. Zielona Osada przywitała nas zapachem jesieni . Były zabawy, konkursy, a na koniec pyry i kiełbaski z ogniska.

     • KASZTANOBRANIE 2021

      23.09.2021

      Drodzy Uczniowie! Drogie Przedszkolaki!

      Co roku  na przełomie września i października nasza szkoła bierze udział w  jesiennej zbiórce kasztanów.

      Akcja "Kasztanobranie" trwa od 21.09.2021r. - 18.10.2021r.

      • Worki do kasztanów można odebrać u p. Darii Głąb w czasie przerw, gdy są przyjmowane wpłaty na książeczkę oszczędnościową SKO.
      • Kasztany muszą być suche, bez śladów pleśni i łupinek.
      • Zebrane kasztany należy przynieść pod wiatę, w miarę możliwości proszę o ich zważenie.
      • Kartkę z imieniem i nazwiskiem, wagą kasztanów należy dostarczyć
       p. Stanisławowi (woźnemu)  lub p. Darii Głąb.
    • WYBORY ZARZĄDU SAMORZĄDU SZKOLNEGO
     • WYBORY ZARZĄDU SAMORZĄDU SZKOLNEGO

      26.09.2021

      We wrześniu w naszej szkole odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Po zapoznaniu się z plakatami wyborczymi, każdy uczeń oddał jeden głos na wybranego przez siebie kandydata. Po policzeniu głosów przez Komitet Wyborczy, wyniki wyborów przedstawiono podczas

      apelu.

      Przewodnicząca szkoły: Maria - uczennica klasy VIII

      Zastępca przewodniczącej: Jolanta - uczennica klasy VI

      Pozostali członkowie Zarządu Samorządu Uczniowskiego:

      Tomasz – kl. VII

      Jakub – kl. V

      Natasza – kl. III

      Kacper - klasa II

      Agata – klasa II

      Wszystkim kandydatom jeszcze raz bardzo dziękujemy za trud i wysiłek włożony w przygotowanie swoich plakatów wyborczych i gratulujemy wygranym.

      Opiekun SU - p. Kamila Urbaniak

    • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2021
     • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2021

      18.09.2021

      28 Akcja Sprzątanie Świata pod hasłem: ,, Myślę, więc nie śmiecę" .

      Uczniowie omówili plakat autorstwa Andrzeja Pągowskiego i ruszyli do akcji terenowej.

      Akcja Sprzątanie Świata realizowana każdego roku daje pozytywny oddźwięk, ponieważ nie znaleźliśmy dzikich wysypisk oraz zauważyliśmy mniejszą ilość śmieci.

      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie :)

      Koordynatorzy akcji: Elżbieta Urbańska - Halamska i Dawid Łuczak.

    • WYCIECZKA ZERÓWECZKI DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO
     • WYCIECZKA ZERÓWECZKI DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO

      26.09.2021

      16 września, zerówkowicze odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne w Witoldzinie. Dzięki rodzicom Maksa, dzieci mogły poznać różne gatunki zwierząt, uczestniczyć w lekcji o darach jesieni oraz podróżować specjalnie przygotowanym dla nas wozem. W drugiej części naszej wycieczki, wspólnie świętowaliśmy urodziny naszego kolegi Maksa, wręczyliśmy mu upominek oraz zaśpiewaliśmy wspólnie sto lat. Chociaż pogoda nas dzisiaj nie rozpieszczała to uśmiech towarzyszył nam przez cały dzień, a zabawom na świeżym powietrzu nie było końca. Dziękujemy Państwu Milczarek za zaproszenie oraz wspólnie spędzony czas.

     • PASOWANIE NA GROSIKA

      16.09.2021

      W dniu 16 września uczniowie klasy pierwszej uroczyście zostali przyjęci na członków Szkolnej Kasy Oszczędności. Pasowania dokonała p. Donata Dybizbańska  reprezentująca Bank Spółdzielczy w Szamotułach symboliczną monetą. Wygłosiła również pogadankę na temat oszczędzania. Pierwszoklasiści otrzymali książeczki oszczędnościowe oraz rzeczowe upominki. Nowym członkom SKO serdecznie gratuluję oraz życzę sukcesów w oszczędzaniu.

    • Filharmonia Pomysłów
     • Filharmonia Pomysłów

      26.09.2021

       

      8 września odwiedziła naszą szkołę Filharmonia Pomysłów z przedstawieniem muzyczno-teatralnym pt. „Bajka o myszkach, co bawić się chciały”, czyli opowieści o starych zabawkach i zabawach. Z pomocą Józia i Józi myszki zabrały uczniów klas 0-3 w podróż do dawnego świata bez komputerów, tabletów i telefonów, by pokazać wszystkim, że wystarczy BYĆ RAZEM by się bawić.

      W trakcie przedstawienia zabrzmiało wiele piosenek ludowych, zabaw, klepanek, a aktorzy zaprosili dzieci do wspólnej zabawy. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu i z zaciekawieniem obserwowali, co się dzieje na scenie.