• SZLACHETNA PACZKA
     • SZLACHETNA PACZKA

      29.11.2020

      Kochani!

      Nasza szkoła dołączyła do Ogólnopolskiego Projektu Społecznego SZLACHETNA PACZKA.
      Z okazji zbliżający się Świąt Bożego Narodzenia, chcemy pomóc Pani Marii z Rokietnicy. Zapraszamy do zapoznania się z historią rodziny i jej potrzebami.
      PAMIĘTAJMY! 
      Nie wszystko musi być nowe! Ważne, żeby było zadbane i nadające się do użytku! Liczy się każdy, nawet najdrobniejszy upominek. Pamiętajmy że WARTO POMAGAĆ! DOBRO POWRACA!
      Wszystkie artykuły można przywozić do szkoły od poniedziałku do piątku do 11 GRUDNIA!

      Historia Rodziny!
      Pani Maria jest samotną wdową od ponad 20 lat. Do tej pory radziła sobie sama pracując na cały etat jako opiekunka . Niestety z przepracowania zachorowała na anemię i podupadła na zdrowiu co przyczyniło się do spadku jakości pracy.. Przeciekający dach i brak ogrzewania to jedne z głównych trudności jakimi Pani Maria musi się mierzyć każdego dnia.
      Piękno Rodziny
      Każdy dzień pani Marii to walka o przetrwanie. Pomimo braku podstaw by bezpiecznie i spokojnie mieszkać i żyć nie zniechęca się i niesie pomoc innym. Mimo tego, że sama ma niewiele w 2017 roku w gazecie ukazał się artykuł w którym opisano ogromne serce i pomoc jakiej udzieliła innej potrzebującej rodzinie. Kobieta jest zawsze chętna by nieść pomoc innym i robi to bez względu na to, że sama jest w potrzebie. Adoptując trzy psy ze schroniska pokazała też ogromne serce dla zwierząt.Trzy kluczowe
      Potrzeby Rodziny
      1. Odzież, obuwie
      Pani Maria ma tylko jedną parę butów - są to adidasy. Chodzi w nich po dworze jak i w domu. Ze względu na brak ogrzewania zdarza się jej chodzić w domu również w kurtce, dlatego przyda się druga na zmianę.
      2. KołdraW domu jest zimno. Mały piecyk, którym ogrzewa się Pani Maria daje niewielkie ciepło, dlatego nowa, ciepła pościel będzie wyjątkowo wartościowym prezentem.
      3. Materiały budowlane do przeciekającego dachu - kilka rolek papyPani Maria o niczym innym nie marzy jak o tym aby w domu było sucho i ciepło. Piec również jest popsuty, natomiast ma świadomość, że nie jest w stanie wszystkiego zrobić od razu, dlatego wierzy, że znajdzie się jakaś dobra osoba, która wspomoże ją i pomoże naprawić cieknący dach.
      Pozostałe potrzeby Rodziny
      Żywność trwała:Herbata, Ryż, Makaron, Mąka, Konserwy rybne, Owoce i warzywa w puszkach, Olej, Cukier, Dżem, KaszaKarma dla psów, mrożonki, warzywa, produkty bezmięsne, słodycze
      Środki czystości:Proszek do prania, Płyn do płukania, Płyn do mycia naczyń, Płyny czyszczące, Szampon, Pasta do zębów, Szczoteczka do zębów, Mydło / żel myjący
      OdzieżMaria: Kurtka (Przejściowe)Rozmiar: M,
      Ze względu na brak ogrzewania w domu Pani Maria często chodzi w domu w kurtce.

      Obuwie Maria: SportoweRozmiar: 39, Uwagi: Najlepsze i najwygodniejsze buty dla Pani Mariii to adidasy.
      Maria: Kapcie (domowe)Rozmiar: 39, Uwagi: Ze względu na brak ogrzewania w domu potrzebne są ciepłe kapcie na zimę.
      Wyposażenie mieszkaniaPościel - flanelowa, ciepła bo w domu brak ogrzewania.KołdraPościel (poszwy, prześcieradło)KocPoduszkaRęczniki
      Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego
      Robot kuchenny- ułatwi pani Marii przygotowanie ciast, które uwielbia piec.Inne potrzeby materialneW domu Pani Marii nie ma ogrzewania i przecieka dach.Materiały budowlane do naprawy dachu - kilka rolek papyPotrzeby niematerialnePomoc przy naprawie cieknącego dachu.Pomoc przy naprawie pieca. Ogrzewa się tylko drobnym piecykiem na butlę z gazem.
      Szczególne upominkiPani Maria chciałaby zrobić prezent wnukowi z racji tego, że rzadko go widuje - pragnie podarować mu klocki lub układankę.
      Maria: Zestaw drobnych kosmetyków do twarzy, klocki dla ośmioletniego wnuka!

    • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      28.11.2020

      Miękki, puchaty i taki z łatką... 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W oddziałach przedszkolnych, obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci mogły przynieść swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w przedszkolu. Wysłuchaliśmy opowiadania o PLUSZOWYM MISIU W PRZEDSZKOLU, zatańczyliśmy z misiem i dla misia oraz wykonaliśmy pracę plastyczną, która była niespodzianką dla pluszowego przyjaciela. Tradycyjnie naszym słodkim poczęstunkiem w tym dniu był MIŚ LUBIŚ.
      Dzień Pluszowego Misia został również zaakcentowany w klasach 1-3 podczas nauczania zdalnego. Uczniowie wykonali atlasy o niedźwiedziach oraz pyszne, misiowe ciasteczka.

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

      24.11.2020

      20 listopada jest to szczególnie ważny dzień dla wszystkich dzieci. Tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Mimo nauki zdalnej udało nam się uczcić ten dzień. Wychowawcy na lekcjach online omówili z uczniami najważniejsze prawa. Zadaniem uczniów było wykonania prac plastycznych na temat wybranego prawa.

    • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
     • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      28.11.2020

      102 lata temu spełniło się chłopięce marzenie marszałka Józefa Piłsudskiego, że "świat do góry nogami wywróci, a zacznie się od powstania". Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość i niezależność. Za wolności smak dziękujemy!
      Oddziały przedszkolne i klasy 1-3 w imieniu całej społecznosci szkolnej przygotowały apel z okazji Święta Niepodległośći. W tych trudnych czasach obchody tak ważnego dnia dla wszytskich Polaków są inne niż zwykle, ale jak bardzo ważne dla nas, bo przecież miłość do Polski - naszej Ojczyzny na zawsze pozostanie. Pamiętaliśmy, pamiętamy i będziemy pamiętać!
      Film można obejrzeć na naszym portalu społecznościowym FACEBOOK

       https://www.facebook.com/262043964470685/videos/760076537938198

    • TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY
     • TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY

      28.11.2020

      Kształtowanie wśród młodych ludzi tożsamości narodowej i patriotyzmu jest dla nas ważnym celem. W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" w dniach od 6 do 13 listopada w oddziałach przedszkolnych, w klasach 1-3 i na kole teatralnym zostały zainicjowane działania o charakterze patriotycznym i regionalnym. Dzieci w klasach 1-3 realizowały zadania plastyczne, techniczne, muzyczne, polonistyczne, sportowe itp., również w trakcie edukacji zdalnej w domu. Uczniowie 4-8 w dniu obchodów Święta Niepodległości nie zapomnieli przygotować pysznego biało-czerwonego deseru, pysznych rogali i flag Polski. Dziękujemy za zaangażowanie!

    • AKCJA ODBLASKOWO-BEZWYPADKOWO
     • AKCJA ODBLASKOWO-BEZWYPADKOWO

      28.11.2020

      Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach w ramach akcji Odblaskowo-bezwypadkowo ogłosiła konkurs plastyczny pod tym samym hasłem przeznaczony dla uczniów klas I powiatu szamotulskiego. Zadaniem konkursowym było stworzenie logo elementu odblaskowego. Uczniowie klasy 1a - Kacper, Natalka, Ola, Wojtek i Antek aktywnie zaangażowali się w konkurs. Gratulujemy! Zwycięzcy powiatowego konkursu zostaną nagrodzeni podczas finału akcji na początku 2021 roku. Nasza reprezentantka Natalia Meyer, zdobyła wyróżnienie. Utworzony odblask w trakcie trwania akcji zostanie wręczony każdemu pierwszoklasiście powiatu szamotulskiego podczas pogadanek prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji.

    • ZBIÓRKA DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA
     • ZBIÓRKA DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA

      28.11.2020

      Jak co roku Szkoła Podstawowa im. ppłk Maksymiliana Ciężkiego w Baborowie pomaga bezdomnym zwierzętom ze schroniska w Przyborówku.
      W zbiórkę karmy i artykułów potrzebnych dla zwierząt aktywnie zaangażowali się uczniowie, rodzice oraz nauczyciele. Żywność oraz pozostałe dary zostały przekazane schronisku Wandy Jerzyk w Przyborówku w poniedziałek, 27.10.2020 r. przez p.Natalię i p.Magdalenę.
      Społeczności Szkoły dziękujemy za ogromne zaangażowanie w zbiórkę.

    • DZIEŃ CHŁOPCA
     • DZIEŃ CHŁOPCA

      28.11.2020

      30 września obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ CHŁOPAKA. W tym dniu, wszyscy chłopcy z naszej szkoły, zostali poproszeni o założenie kolorowych skarpetek oraz krawatu. Samorząd Uczniowski, ogłosił konkurs na najbardziej zabawne zdjęcie w tych skarpetkach. Każda klasa, która wzięła udział w tym konkursie otrzyma słodki upominek.

    • PASOWANIE NA GROSIKA
     • PASOWANIE NA GROSIKA

      28.11.2020

      Co roku zapraszamy uczniów klasy I do rozpoczęcia przygody z oszczędzaniem. 24 września w naszej szkole odbyło się "Pasowanie na grosika". Pierwszoklasiści złożyli obietnicę sumiennego oszczędzania razem z SKO. tradycyjnie każdy z uczniów pasowany był na członka Szkolnej Kasy Oszczędnościowej symboliczną, ręcznie wykonaną monetą. Wszyscy otrzymali książeczki oszczędnościowe oraz drobne upominki z Banku Spółdzielczego w Szamotułach.
      Życzymy naszym Pierwszakom wytrwałości w oszczędzaniu.

    • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
     • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

      28.11.2020

      21 września 2020r. nasze przedszkolaki obchodziły swoje święto. W tym dniu oprócz uroczystości pasowania na przedszkolaka, towarzyszyły nam również wspaniałe zabawy z chusta animacyjną, rysowanie kredą i wiele innych aktywności. Dzieci otrzymały również słodkie upominki oraz kolorowe gumki do mazania.

    • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
     • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

      28.11.2020

      21 września w grupie przedszkolnej 4,5-latków odbyło się pasowanie na przedszkolaka. ,,Leśne ludki” wykazały się umiejętnościami wokalno-tanecznymi i recytatorskimi . Następnie złożyli ślubowanie i pani dyrektor pasowała ich na przedszkolaków Szkoły Podstawowej im. ppłk. Maksymiliana Ciężkiego w Baborowie. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom i upominki.

      Młodszych przedszkolaków powitali w swoim gronie ich starsi koledzy i koleżanki z ,,Zerówki”. Dali im mądre rady jak być dobrym przedszkolakiem i przygotowali dla nich piękny taniec z parasolkami przy akompaniamencie instrumentów muzycznych-trójkątów.

    • DZIEŃ KROPKI-DZIEŃ KREATYWNOŚCI
     • DZIEŃ KROPKI-DZIEŃ KREATYWNOŚCI

      28.11.2020

      15 września uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami realizowali I moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja”. Podczas realizacji I modułu „Kreatywność” uczniowie obejrzeli filmik "The Dot”. Z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali własne kropki, a następnie za pomocą aplikacji „Quiver” podziwiali swoje dzieła w wersji 3D- radości nie było końca. Zorganizowaliśmy Dzień Kropki- wszyscy byli ubrani w rzeczy, które miały wzór kropki. Ostatnią częścią realizacji zadań była nauka zwrotów w języku migowym, ale również rozmowa na temat niepełnosprawności, inności, empatii i pokonywania trudności w codziennym życiu. Uczniowie zamigali: Dzień dobry, przepraszam, proszę i do widzenia, również nauczyli się migać brawo.

    • SPRZĄTANIE ŚWIATA I DZIEŃ PYRY
     • SPRZĄTANIE ŚWIATA I DZIEŃ PYRY

      28.11.2020

      18 września 2020 r. Szkoła Podstawowa w Baborowie wzięła udział w finale Akcji Sprzątanie Świata "Plastik? Rezygnuję. Redukuję.I Segreguję." W tym dniu akcję Sprzątania Świata poprzedziło ŚWIĘTO PYRY. Dzieci wykonywały klasowe makiety: "Pyra w wielkim mieście" (klasy 4-8), "Pyreczka w zoo" (oddz. przedszkolne i klasy 1-3). Jury wyróżniło 2 makiety. Zwyciężyli uczniowie klasy 2 i 4. GRATULUJEMY. Kolejnym etapem było pójście w teren w celu "posprzątania swojego kawałka Polski". Dziękujemy za zaangażowanie!