• ZNÓW NA SZLAKU!

23.03.2023

Minionej soboty po zimowej przerwie znów wyruszyliśmy na wspólną wędrówkę. 10 km malowniczą trasą Doliny Kamionki to dla zaprawionych rajdowiczów zaledwie spacerek Kolejny raz gościnnie przywitało nas Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Cieszymy się, że coraz liczniej dołączają do nas rodzice. Do zobaczenia na kolejnym szlaku!

• WYJAZD "PSZCZÓŁEK" DO PIZZERII

19.03.2023

16 marca 2022r. dzieci z oddziału przedszkolnego "Pszczółki" udały się na wycieczkę do pizzerii "Alanya" w Szamotułach. Pod bacznym okiem pracowników pizzerii dzieci wykonały swoje pizze. Dzieci bardzo poważnie potraktowały zadanie i z wielkim skupieniem wykonywały swoją pracę. Po upieczeniu pizzy przedszkolaki przystąpiły do degustacji. Wszystkie wypieki wyszły doskonale. Dzieci jadły z wielkim apetytem przygotowane przez siebie potrawy. Bardzo dziękujemy właścicielom i pracownikom pizzerii "Alanya" za miłe przyjęcie i gościnę.

• SPOTKANIE "ZERÓWECZKI" Z POLICJANTAMI

15.03.2023

Dnia 15 marca dzieci z oddziału zerówka wraz z opiekunami przybyły z wizytą do Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca policjanta, mogliśmy obejrzeć specjalne narzędzia kryminologa 🔎🔎🔎, a nawet wsiąść do policyjnego radiowozu 📢
            Dziękujemy Paniom oraz Panom pracującym na Komendzie za tą bardzo ciekawą lekcję 👮🏻‍♀👮🏻‍♂

• DZIEŃ KOBIET W SZKOLE

13.03.2023

Dnia 08 marca w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Kobiet przygotowany przez klasę VI pod hasłem „Być kobietą…” Mieliśmy okazję przenieść się do różnych epok i zobaczyć jak obchodzono na przestrzeni wieków święto kobiet. Szóstoklasiści oczarowali publiczność nie tylko swoimi strojami a także umiejętnościami aktorskimi. Wszystko było oplecione wspaniałą oprawą muzyczną. Nie zabrakło również gorących życzeń oraz gromkich braw. Samorząd Uczniowski przygotował słodki poczęstunek, kwiaty a także zorganizował loterię i przeprowadził plebiscyt na najsympatyczniejszą koleżankę w naszej szkole.

• WARSZTATY KULINARNE W ZERÓWCE

13.03.2023

W piątek nasi zerówkowicze, próbowali swoich sił w zmaganiach kulinarnych. Naszym celem było wykonanie pizzerinek. Dzieci poznawały etapy powstawania ciasta oraz uczyły się przygotować swój sos pomidorowy. Następnie każdy wybrał swoje ulubione składniki do pizzerinki i przygotowaliśmy je do upieczenia. Okazały się naprawdę przepyszne!

• SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z WETERYNARZEM

13.03.2023

Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza , zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Na naszą lekcję Panie z gabinetu weterynaryjnego „WETKA”, przyniosły wiele swoich narzędzi pracy, środków leczniczych, opatrunkowych. Opowiadały o ciekawostkach, niebezpieczeństwach codziennej swojej pracy. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu, szukały odpowiedzi na nurtujące ich wątpliwości dotyczące pielęgnacji zwierząt, chorób, które je dotykają, sposobów leczenia. Serdecznie dziękujemy Gabinet Weterynaryjny WetKa za dostarczenie nam tylu wiadomości i wspaniałych przeżyć!

• PSZCZÓŁKI W BIBLIOTECE MIG SZAMOTUŁY

13.03.2023

01.03. dzieci z oddziału przedszkolnego "Pszczółki" odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Szamotułach. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o tym magicznym miejscu. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. W trakcie pobytu w bibliotece przedszkolaki zwiedziły również wypożyczalnię dla dorosłych oraz czytelnię.

• ZWOLNIENI Z TEORII

01.03.2023

22 lutego w naszej szkole gościliśmy dwie przesympatyczne licealistki, które opowiedziały uczniom klas 1-6 o swoim autorskim projekcie „Uwięzieni w telefonach”, który stworzyły w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”.

Gabrysia i Marta zaprezentowały nam wydaną na dniach własną książkę ze 100 pomysłami na wolny czas bez telefonu. Po wykładzie dzieci od razu skorzystały z jednego z pomysłów przedstawionych we wspomnianej książce i wykonali własnoręcznie przepiękne lampiony. Każdy inny, wszystkie piękne i oryginalne

Warsztaty uczniom bardzo się spodobały, szczególnie część praktyczna, dzięki której zrozumieli, że czas bez telefonu nie musi oznaczać nudy. Poznali mnóstwo ciekawych pomysłów jak interesująco, kreatywnie można spędzić czas wolny - wystarczy odrobina chęci

W imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie dziękujemy dziewczynom za poświęcony czas i podzielenie się z nami swoją wiedzą.

Życzymy wielu sukcesów naukowych

Zachęcamy do obejrzenia ich strony, dziewczyny będą bardzo wdzięczne za „polubienia”.

• DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 2023

25.02.2023

23 lutego 2023r. otworzyliśmy „swoje drzwi” przed rodzicami oraz dziećmi, które od września 2023 roku mogą rozpocząć przygodę z edukacją i zabawą w naszej placówce. Na wstępie, wszystkich zebranych powitała Pani Dyrektor, następnie przedstawiła rodzicom aktualną ofertę edukacyjną. W swojej wypowiedzi wymieniła liczne atuty naszej placówki, dzięki którym szkoła wzbudza zainteresowanie edukacją i cieszy się uznaniem w środowisku lokalnym. Następnie, dzieci wraz z rodzicami zwiedzili szkołę, uczestniczyli w zabawach muzyczno-ruchowych, odwiedzili kącik plastyczno-sensoryczny oraz uczestniczyli w zajęciach z elementami programowania. Wspólny czas umilił nam również występ dziewczynek z koła tanecznego. Mamy nadzieję, że przyszłym przedszkolakom, uczniom i ich rodzicom spodobała się nasza szkoła i 1 września spotkamy się na uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego.