• ŚWIATOWY DZIEŃ OSZCZĘDZANIA 2021
     • ŚWIATOWY DZIEŃ OSZCZĘDZANIA 2021

      31.10.2021

      W dniu 29 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Światowego Dnia Oszczędzania. Święto to niewątpliwie jest okazją do rozmowy jak planować wydatki, zarządzać własnymi pieniędzmi oraz jak je mądrze wydawać. Z tej okazji klasa V przygotowała przedstawienie pt. "Trzy małe świnki", promujące ideę oszczędzania. Tradycyjnie tego dnia uczestnikom konkursów: "Moneta SKO", "Światowy Dzień Oszczędzania- plakat",  "Warto oszczędzać w SKO"- prezentacja multimedialna, "Zadania z oszczędzania" oraz za udział w akcji "Kasztanobranie" zostały rozdane nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy Duszniki - Oddział w Szamotułach.

     • NAGRODA SPECJALNA EDSS 2021.

      26.10.2021

      W ostatni piątek września, wspólnie ze szkołami na całym świecie obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Jesteśmy dumni, że nasza placówka została nagrodzona za organizację tego wydarzenia! To wspaniała inicjatywa mobilizująca nas do aktywności fizycznej, dlatego tym bardziej cieszymy się, że w ramach nagrody będziemy mogli korzystać z materiałów Akademii Krokieta i Lamy. Dzięki gotowym propozycjom zabaw edukacyjno-ruchowych, aktywność będzie towarzyszyła naszym uczniom nie tylko na lekcjach wf-u, ale także w salach lekcyjnych. #ESSD2021 #ESSDPoland #FundacjaV4Sport #AKIL #edukacjawruchu

    • PROJEKT - BUDŻET OBYWATELSKI
     • PROJEKT - BUDŻET OBYWATELSKI

      24.10.2021

      Zakończono realizację projektu:,, Tworzenie trawnika i klombu na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej im. ppłk. Maksymiliana Ciężkiego w Baborowie”.                        

      Złożyliśmy projekt w ramach Budżet Obywatelski Szamotuły 2021 - wiejski mały.

      W ramach tego projektu założono  trawnik i klomb na boisku szkolnym.           

      Całkowity koszt – 12 500,00zł.                                                                                       

      Nowy trawnik i klomb zapewni dzieciom i młodzieży  bezpieczne spędzanie czasu na świeżym powietrzu,  poprawi też funkcjonalność i walory estetyczne  terenu przyszkolnego.

      ​​​​​​​ Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na nasz projekt.

    • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2021
     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2021

      17.10.2021

      Dnia 15 października 2021r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

      Uczniowie i uczennice złożyli życzenia nauczycielom i prawcownikom obsługi i administarcji.

      Uroczystość uświetnił zespół taneczny.

      W tym dniu pożegnaliśmy odchodzącego na emeryturę Pana woźnego Stanisława Ostasza.

    • PASOWANIE NA UCZNIA
     • PASOWANIE NA UCZNIA

      14.10.2021

      14 października 2021 odbyła się bardzo ważna uroczystość- -Pasowanie na ucznia.

      Dzieci z klasy I już od połowy września przygotowywały się do tego wydarzenia. Pasowanie, to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko czuje się już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści wraz z klasą III zaprezentowali krótki program artystyczny. Jednak największym przeżyciem był moment pasowania przez panią Elżbietę Kaszkowiak w zastępstwie za Panią Dyrektor.

      Dotknięcie ogromnym, zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka zamieniała go w prawdziwego ucznia. Następnie na pamiątkę tej uroczystości uczniowie, odcisnęli kciuk w kronice szkolnej. Na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy, i upominki, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

      To był wyjątkowy dzień.

      Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!

    • DZIEŃ DRZEWA W PRZEDSZKOLU
     • DZIEŃ DRZEWA W PRZEDSZKOLU

      14.10.2021

      Z okazji Dnia Drzewa, dzieci z grupy pszczółki oraz zeróweczki, wykonały zadania przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Wszystkie przedszkolaki układały puzzle, z których wynikało jakie drzewo należy wykonać. Następnie na boisku, każda grupa odszukała swoje wylosowane drzewo. Z okazji tego święta, ogłoszony został również konkurs plastyczny pt. „Jesienne drzewo”. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci drobne upominki. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział.

    • PROFILAKTYKA a TY
     • PROFILAKTYKA a TY

      11.10.2021

      Klasa 8 uczestniczyła od 8 do 9 października w projekcie i warsztatach PaT w Szamotułach.

      Uczniowie brali udział w pogadankach, warsztatach i wspólnej zabawie na przstanku Pat.

      Każdy uczestnik mógł znaleźć drogę dla siebie rozwijając swoje zainteresowania w 18 różnych zajęciach.

      Dziękujemy organizatorom.

    • PROJEKT HISTORYCZNY "BOHATERON"
     • PROJEKT HISTORYCZNY "BOHATERON"

      09.10.2021

      W roku szkolnym 2021/2022, nasza szkoła ponownie wzięła udział w projekcie historycznym „BohaterOn”. Czas na podsumowanie...

      W mijającym tygodniu, dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas 1-8 zapoznali się z wydarzeniami związanymi z Powstaniem Warszawskim i losami Powstańców w ramach zajęć edukacyjnych pod kierunkiem p. Agnieszki i p. Natalii. Dzisiejszego dnia wspominaliśmy 63 dni bohaterskiej walki w stolicy. Społeczność szkoły oddała hołd uczestnikom zrywu śpiewem pieśni powstańczej Warszawy oraz minutą ciszy przy dźwięku syreny, symbolizującej "Godzinę W". W ramach akcji został ogłoszony szkolny konkurs plastyczny „KARTKA DLA BOHATERA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO”, a jego rozstrzygnięcie miało miejsce na zorganizowanym apelu. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a przygotowane przez nich laurki z życzeniami z ramienia szkoły trafią do Bohaterów.

      Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w realizację projektu i za włączenie z nami historii! O Powstańcach pamiętamy i nie zapomnimy!

      #bohateron

      #bohateronwtwojejszkole

      #powstaniewarszawskie

    • ŚWIATOWY DZIEŃ OSZCZĘDZANIA - PLAKAT
     • ŚWIATOWY DZIEŃ OSZCZĘDZANIA - PLAKAT

      03.10.2021

      Zadaniem konkursowym jest wykonanie plakatu promującego

      Światowy Dzień Oszczędzania, który obchodzimy 31 października.

      Celem święta jest promowanie idei oszczędzania.

       

      Cel:

      - Kształtowanie wśród uczniów nawyku systematycznego oszczędzania, racjonalnego gospodarowania posiadanymi zasobami finansowymi, celowego ich wykorzystania oraz świadomego planowania.

       

      Regulamin:

      -dowolna technika plastyczna;

      -format A4 lub A3;

      -każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną własnoręcznie wykonana pracę;

      -dozwolone są wyłącznie zgłoszenia indywidualne;

      -każdy plakat należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz klasą;

      -pracę należy oddać opiekunowi SKO

      -termin trwania konkursu od 04.10.2021 - 13.10.2021r.

       

    • PROJEKT "DNI PROFILAKTYKI"
     • PROJEKT "DNI PROFILAKTYKI"

      03.10.2021

      20 września – 1 października to czas, w którym uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z trudnymi tematami społecznymi. Pomogły im w tym specjalistki z Wielkopolskiego Centrum Terapii Par i Rodzin prowadząc warsztaty. Ostatni dzień realizacji projektu „Dni Profilaktyki” był podsumowaniem. Uświadomił nam, jak bardzo tego typu zajęcia są potrzebne i jak wiele dobrego wnoszą do środowiska szkolnego.