• GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW

• Młode Głowy to długofalowy projekt w ramach, którego realizowany będzie Program Profilaktyczny „Godzina dla Młodych Głów” . Wyniki badań przeprowadzonych w ramach projektu Młode Głowy ukazują obraz dzieci i młodzieży. Obraz jaki wyłania się z pozyskanych wyników, to obraz przepełniony samotnością, skrajnie niską samooceną i niskim poczuciem sprawczości. Dzieci przekonane są o tym, że nic nie znaczą, niczego nie potrafią i dla nikogo nie są ważne. Długofalowy projekt ma doprowadzić do polepszenia sytuacji psychicznej i zdrowotnej młodych ludzi. Projekt „Młode Głowy” otwarcie o zdrowiu psychicznym wpisuje się w działania statutowe FUNDACJI UNAWEZA, której prezesem jest Martyna Wojciechowska. W ramach projektu prowadzona będzie też ogólnopolska kampania społeczna, mająca na celu wspieranie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Polsce.

W szkole, program realizowany będzie podczas zajęć wychowawczych raz w miesiącu we wszystkich klasach

Cele zajęć w I półroczu:

• nabywanie i rozwijanie kompetencji rozpoznawania emocji w swoim ciele, myślach i zachowaniu

• nabywanie i rozwijanie umiejętności nazywania potrzeb stojących za emocjami

• nabywanie i rozwijanie umiejętności oceny natężenia potrzeb i rozpoznawania związanych z nimi granic

• nabywanie i rozwijanie kompetencji komunikowania tego , co czują i czego doświadczają uczniowie

Tematy lekcji w I półroczu:

1. Poczuj emocje

2. Nazwij potrzeby