• NOCOWANKA W SZKOLE

Uczniowie klasy 2a i 3a wraz z opiekunami spędzili swoją pierwszą noc w szkole. Pobyt upłynął na wspólnej zabawie, aktywności i integracji. Nie było czasu na nudę! Zabawy z elementami współzawodnictwa, wodne manewry, seans filmowy, pyszna pizza, nocne poszukiwania, zabawy z latarkami, zabawy swobodne wywołały niejeden uśmiech na twarzach uczestników. Emocje długo nie pozwalały zasnąć, aż w pewnym momencie zapadła cisza i upragniony odpoczynek. Następnego dnia pyszne tosty, gra terenowa, robienie tatuaży oraz mini kurs pierwszej pomocy, w końcu zbliżają się wakacje, a takiej wiedzy nigdy za mało. Dziękujemy Rodzicom za ufundowanie kolacji i śniadania dla naszych uczestników.

• JAKIE ZNASZ ZAWODY?

Uczennica naszej szkoły, Aleksandra z kl. IV, zajęła II miejsce w konkursie „Jakie znasz zawody?” na etapie regionalnym obejmującym obszar działania Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu. Gratulujemy sukcesu!

• ŻYWA LEKCJA MUZYKI

11.06.2024 r. uczniowie klasy 2a wraz z opiekunami uczestniczyli w żywej lekcji muzyki, przeprowadzonej przez tatę Wojtka, w Bazylice pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa w Szamotułach. Panu Michałowi dziękujemy za prezentację organ kościelnych oraz za ucztę muzyczną, czyli piękny pokaz gry na “królu instrumentów”. Życzymy dalszych sukcesów muzycznych oraz satysfakcji z codziennej pracy.

• PIKNIK RODZINNY W NASZEJ SZKOLE

W piątkowe popołudnie cała społeczność szkolna spotkała się na rodzinnym pikniku organizowanym przez Rada Rodziców Baborowo RR działającą przy Szkole Podstawowej im. ppłk. Maksymiliana Ciężkiego w Baborowie. Chociaż początkowo pogada nas nie rozpieszczała to słoneczna atmosfera sprawiła, że wszystkie chmury zniknęły, a na niebie już do końca dnia świeciło słońce. Przygotowano mnóstwo atrakcji, z których dzieci mogły korzystać do woli. Rodzice zorganizowali słodki poczęstunek oraz napoje. Nauczyciele okazali się mistrzami w zaplataniu warkoczów, robieniu tatuażów i postaci z balonów. Nie zabrakło również konkurencji sportowych, podczas których wytypowano mistrza strzelców, rzutów do kosza oraz kręcenia HULA- HOP. Pojawiła się również strefa dla tych, którzy spędzili ten czas na malowaniu pięknych obrazków na folii. Pan Dawid zadbał o nasze głodne brzuszki i dopilnował, żeby każda kiełbask

Sobota 27.07.2024
    • NASZE MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE