• BOHATERON. WŁĄCZ HISTORIĘ.

• W roku szkolnym 2023/2024 wzięliśmy udział w ogólnopolskiej kampanii „BohaterON – włącz historię!Partnerem części edukacyjnej kampanii jest Instytut Pamięci Narodowej. Projekt odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej

W ramach Projektu „BohaterOn” zostały przeprowadzone lekcje historii w oddziałach przedszkolnych i klasach 1-8, wprowadzające w tematykę Powstania Warszawskiego. Zwieńczeniem udział w projekcie było zorganizowanie apelu poświęconemu 79. rocznicy upadku Powstania Warszawskiego przy ognisku. Uczniowie śpiewali powstańcze pieśni „Warszawskie dzieci”, „Hej chłopcy, bagnet na broń”, „Pałacyk Michla”, „Deszcz, jesienny deszcz”. Podsumowaniem projektu było uhonorowanie i upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez dodanie wpisu (życzeń, kilku słów od szkoły, przedstawienie fotorelacji) na www.dumnizpowstańców.pl, tj. wirtualne miejsce pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.