• CENTRUM EDUKACJI LEŚNEJ W OBORNIKACH

      24.05.2023

      16 maja klasa 4 odwiedziła Nowoczesne Centrum Edukacji Leśnej w Obornikach. To miejsce, w którym wiedza na temat lasu przekazywana jest za pomocą wirtualnej rzeczywistości. Oprócz zobaczenia multimedialnej ekspozycji, mogliśmy założyć gogle VR i wybrać się w podróż balonem nad mokradłami, największymi w Polsce. Dowiedzieliśmy się, jakie są gatunki drzew, co nam dają drzewa i las zarówno w kontekście lokalnym, jak i globalnie. Następnie udaliśmy się na spacer po lesie, który zakończyliśmy odpoczynkiem na łonie natury, zajadając się pysznymi kiełbaskami własnoręcznie upieczonymi nad ogniskiem.

     • LEKCJA W MUZEUM

      24.05.2023

      11 maja uczniowie klasy I udali się do Zamku Górków w Szamotułach. Mieli okazję zwiedzić salę rycerską, balową i koncertową. Dwaj uczniowie mogli tam wystąpić przed swoimi kolegami. Jeden z nich zagrał pięknie na pianinie, a drugi zaśpiewał piosenkę. Pierwszoklasiści na koniec podziwiali ikony. Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję muzealną!

     • ŻYWA LEKCJA HISTORII

      14.05.2023

      Żywa lekcja historii "Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował". Aktorzy z Agencji Widowiskowej „ARKONA”, przybliżyli uczniom klas 4- 8, historię Polski, od panowania Stefana Batorego po „Odsiecz Wiednia” Jana III Sobieskiego.

     • WARSZTATY VOLLEYLAB

      14.05.2023

      10 maja odbyły się kolejne, a zarazem ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty chemiczno- przyrodnicze dla przedszkolaków i najmłodszych uczniów naszej szkoły. Doświadczenie z samopompującym się balonem wywołało wiele emocji wśród uczestników, przy okazji dzieci sprawdziły, czy dwutlenek węgla jest cięższy od tlenu.

     • WYCIECZKA TRZYDNIOWA KLAS 5-7 DO MRÓWEK.

      14.05.2023

      W dniach 08-10 maja uczniowie klas V-VII mieli okazję przeżyć ciekawe przygody podczas zielonej szkoły w miejscowości Mrówki. To był wspaniały czas, obfitujący w niezapomniane wrażenia, nawiązywanie nowych przyjaźni, wzajemne poznawanie się w sytuacjach pozaszkolnych. Była to także nauka samodzielności, decydowania o własnych finansach i radzeniu sobie z dłuższą rozłąką z rodzicami. Zdjęcia uśmiechniętych dzieci są dowodem tego, że wyjazd był bardzo udany.

     • WYBORY EKO - BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

      14.05.2023

      KLIKNIJ I ZOBACZ!

      Dnia 5 maja w naszej szkole odbyły się wybory w ramach szkolnego EKO - Budżetu Obywatelskiego. Uczniowie głosowali na jeden z trzech zgłoszonych i zaopiniowanych pozytywnie projektów: kosze do segregacji odpadów, zbiornik na deszczówkę, poidła i budki lęgowe dla dzikich ptaków. Największą liczbę głosów uzyskały poidła dla dzikich ptaków oraz budki lęgowe. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany jeszcze w tym roku szkolnym w naszej szkole.

       

     • DZIEŃ EUROPY

      14.05.2023

      W piątek 28. kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Europy. Z tej okazji zorganizowaliśmy Eurowizje, a swoją obecnością zaszczyciły nas najlepsze zespoły z Francji, Rumunii, Hiszpanii, Ukrainy, Niemiec, Węgier, Czech oraz Chorwacji. Wszystkie zespoły zaprezentowały się wspaniale.

     • ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

      14.05.2023

      W środę w naszej szkole odbyła się żywa lekcja przyrody. Odwiedzili nas Timon, Frodo i Bajka- surykatki. Usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji z ich życia. Mieliśmy okazję bliżej je poznać, nawet pogłaskać. Były bardzo ruchliwe, chyba dobrze czuły się w naszej szkole.

     • GMINNE WIERSZOWANIE SKRZATÓW

      14.05.2023

      27 kwietnia laureaci szkolnego konkursu recytatorskiego klas 1-3 : Aleksandra, Tadeusz, Wojciech i Szymon godnie reprezentowali naszą szkołę na szczeblu gminnym w SZOK-u w Szamotułach. Recytowali wiersze Juliana Tuwima. Wyróżniona została Aleksandra. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • "THE BIG CHALLENGE"

      14.05.2023

      W piątek 21. kwietnia uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego - The Big Challenge (Wielkie Wyzwanie). Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę w zakresie rozumienia ze słuchu, czytania i znajomosci słownictwa, a także wiedzy o krajach anglojęzycznych. Udział w konkursie to wielkie wyzwanie. Gratulujemy odwagi oraz zaangażowania.

     • Z POEZJĄ WESELEJ...

      14.05.2023

      21 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski. Uczniowie klas I-Ill wygłaszali z pamięci wiersze Juliana Tuwima. Spośród 17 uczestników wyłoniono 4 laureatów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w konkursie gminnym ,, Wierszowane skrzatów ''. Są nimi: Aleksandra Galus, Wojciech Andrzejewski, Tadeusz Dąbrowski i Szymon Grzesiak. Życzymy sukcesów!!!

     • DZIEŃ ZIEMI

      07.05.2023

      W dniu 25.04.2023 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. W ramach projektu ekologicznego "DziałaMy! dla klimatu oraz kampanii społecznej uczniowie dowiedzieli się co zanieczyszcza naszą planetę i jak temu zapobiegać. Zapoznali się również z konsekwencjami zmian klimatu i jego wpływu na ziemię. Nie zabrakło także informacji o roślinach oczyszczających powietrze, które w ramach projektu zostały zakupione do naszej świetlicy szkolnej. Na zakończenie wszyscy uczniowie stworzyli żywą mapę świata. To był wspaniały dzień i mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.

     • DEBATA OKSFORDZKA

      07.05.2023

      Dnia 05 maja uczniowie klasy VI brali udział w wyjątkowej debacie poświęconej ekologii. Teza, którą starali się poprzeć lub odrzucić brzmiała: Ochrona środowiska jest ważniejsza niż gospodarka. Obie drużyny, propozycji oraz opozycji argumentowały ze sobą z poszanowaniem głównych zasad debaty oksfordzkiej.Gratuluję mówcom pierwszych wystąpień.

     • DZIAŁAMY DLA KLIMATU

      07.05.2023

      Kampanie społeczną czas rozpocząć! Uczniowie klasy VI zrobili wystawę roślin oczyszczających powietrze oraz na apelu z okazji Dnia Ziemi przedstawili kwiaty, które pomogą poprawić jakość powietrza w domu. W ramach kampanii do naszej świetlicy szkolnej zostały zakupione i przesadzone przez uczniów takie kwiaty jak: bluszcze i skrzydłokwiaty. To najmilszy i najłatwiejszy dla oka sposób na walkę z zanieczyszczeniami.