• DZIEŃ DINOZAURA
     • DZIEŃ DINOZAURA

      01.04.2021

      Nasze przedszkolaki, 26.02.2021r. obchodziły DZIEŃ DINOZAURA.

      Z tej okazji, zostały przeprowadzone zajęcia tematyczne metodą Storyline.

      Dzieci wysłuchały listu, który zostawił dla nas Dyzio- triceratops. Wykonały również zadania, które zapoznawały nas z życiem dinozaurów. Odbyła się dinozaurowa olimpiada oraz pomogliśmy mamie dinozaurowej dojść do swoich dzieci, rozwiązując labirynt. Wykonaliśmy doświadczenie, pokazujące nam, jak to się dzieje, że wulkan wybucha oraz przygotowaliśmy dinozaurową sałatkę.

      Na zakończenie dzieci wcieliły się w rolę paleontologów i wspólnie odszukiwały w piasku ukrytych obrazków z dinozaurami.

      Nasi zerówkowicze podczas zajęć z „kodowania na dywanie” rozwiązali zadanie w programie-ułożyły dinozaurowe sudoku.

    • ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA
     • ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

      01.04.2021

      17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. W Polsce to święto zapisało się od 2006 roku. W tym dniu przedszkolaki segregowały koty dzikie, bajkowe i domowe poznały ich tryb życia. Wysłuchały ciekawostek na temat kotów, rozwiązywały zadania z kociej matematyki oraz otrzymały dyplomy za prace plastyczną „kot bajkowy, kot domowy”.

    • Rekrutacja 2021
     • Rekrutacja 2021

      15.02.2021

      Od 1 marca do 19 marca rekrutacja do oddziałów przedszkolnych.

      Od 15 marca do 26 marca rekrutacja do klasy 1.

      Informacje i dokumenty dotyczące rekrutacji
      w zakładce Uczniowie i Rodzice/Rekrutacja.

    • DZIEŃ POZYTYWNEGO MYŚLENIA
     • DZIEŃ POZYTYWNEGO MYŚLENIA

      16.02.2021

      Pogoda, zmęczenie czy choroba... Ludzie mają mnóstwo powodów do gorszego humoru w środku zimy. Dlatego 2 lutego świat obchodzi Dzień Pozytywnego Myślenia, aby społeczeństwo przypominało sobie co poprawia im nastrój.

      Dzisiaj również nasze przedszkolaki obchodziły DZIEŃ POZYTYWNEGO MYŚLENIA. Dzieci dowiedziały się co zrobić, żeby w życiu czuć się bardziej szczęśliwym i mieć pozytywne myśli. Otrzymały uśmiechnięte ordery, do których była dołączona złota myśl.

    • KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ
     • KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

      16.02.2021

      28 stycznia odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Przedszkolnej.

      11 uczestników z Zerówki i oddziału przedszkolnego Leśne Ludki zaprezentowało swoje talenty wokalne. Występy młodych artystów oceniało jury w składzie : pani Magdalena Miga, pani Lidia Jujeczka oraz pani Daria Nowak. I miejsce zajął Adam Nowaczyński, II- Szymon Grzesiak i Blanka Konieczna, a III - Amelia Rychlewska. Przyznano też nagrodę publiczności , którą zdobył Wojciech Andrzejewski.

      Podczas występów oprócz zdolności muzycznych uczestników mogliśmy też podziwiać ich piękne stroje .

      Zachęcamy do obejrzenia skrótu z występów!

    • "SKO w mojej szkole"- prezentacja multimedialna.
     • "SKO w mojej szkole"- prezentacja multimedialna.

      20.01.2021

      Cel:

      • propagowanie wśród uczniów członkowstwa w SKO
      • zachęcenie do systematycznego oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi
      •  kształtowanie i rozwijanie umiejętności wykorzystania technik multimedialnych w praktyce.

      Regulamin:

      • prezentacja słowno - graficzna powinna być wykonana w dowolnym programie do tworzenia prezentacji multimedialnych i przekazana w formacie PDF lub w formie wydruku,
      • maksymalnie 8 slajdów;
      • prezentacja nie może zawierać zdjęć lub wizerunku produktów z logo innych podmiotów, wizerunku pieniądza, jak również materiałów objętych prawami autorskimi, które przysługują osobom trzecim.
      • termin nadsyłania prezentacji 01.02.2021r email: skospbaborowo@poczta.fm
    • WIGILIA W PRZEDSZKOLU
     • WIGILIA W PRZEDSZKOLU

      23.01.2021

      Wigilia w przedszkolu, spotkanie z gwiazdroem oraz księdzem, który poprowadził krótkie rekolekcje dla zerówkowiczów, to zapewne niezwykłe i radosne wydarzenie. Wszyscy w tym dniu byli uśmiechnięci i zadowoleni z upominków jakie otrzymali od gwiazdorka. 

    • II Edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”
     • II Edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”

      18.12.2020

      Uczniowie klasy III biorą udział w II edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki” wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów (edycja EKOlogiczna). Projekt realizujemy jako innowację pedagogiczną. Główne cele to: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, integracja zespołu klasowego,

      współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych oraz wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym - rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. W grudniu zakończyliśmy moduł I innowacji pt.:” Mała chmurka w krainie drzew”. Oto efekty naszej pracy (podczas nauki stacjonarnej oraz zdalnej).

    • SZLACHETNA PACZKA
     • SZLACHETNA PACZKA

      29.11.2020

      Kochani!

      Nasza szkoła dołączyła do Ogólnopolskiego Projektu Społecznego SZLACHETNA PACZKA.
      Z okazji zbliżający się Świąt Bożego Narodzenia, chcemy pomóc Pani Marii z Rokietnicy. Zapraszamy do zapoznania się z historią rodziny i jej potrzebami.
      PAMIĘTAJMY! 
      Nie wszystko musi być nowe! Ważne, żeby było zadbane i nadające się do użytku! Liczy się każdy, nawet najdrobniejszy upominek. Pamiętajmy że WARTO POMAGAĆ! DOBRO POWRACA!
      Wszystkie artykuły można przywozić do szkoły od poniedziałku do piątku do 11 GRUDNIA!

      Historia Rodziny!
      Pani Maria jest samotną wdową od ponad 20 lat. Do tej pory radziła sobie sama pracując na cały etat jako opiekunka . Niestety z przepracowania zachorowała na anemię i podupadła na zdrowiu co przyczyniło się do spadku jakości pracy.. Przeciekający dach i brak ogrzewania to jedne z głównych trudności jakimi Pani Maria musi się mierzyć każdego dnia.
      Piękno Rodziny
      Każdy dzień pani Marii to walka o przetrwanie. Pomimo braku podstaw by bezpiecznie i spokojnie mieszkać i żyć nie zniechęca się i niesie pomoc innym. Mimo tego, że sama ma niewiele w 2017 roku w gazecie ukazał się artykuł w którym opisano ogromne serce i pomoc jakiej udzieliła innej potrzebującej rodzinie. Kobieta jest zawsze chętna by nieść pomoc innym i robi to bez względu na to, że sama jest w potrzebie. Adoptując trzy psy ze schroniska pokazała też ogromne serce dla zwierząt.Trzy kluczowe
      Potrzeby Rodziny
      1. Odzież, obuwie
      Pani Maria ma tylko jedną parę butów - są to adidasy. Chodzi w nich po dworze jak i w domu. Ze względu na brak ogrzewania zdarza się jej chodzić w domu również w kurtce, dlatego przyda się druga na zmianę.
      2. KołdraW domu jest zimno. Mały piecyk, którym ogrzewa się Pani Maria daje niewielkie ciepło, dlatego nowa, ciepła pościel będzie wyjątkowo wartościowym prezentem.
      3. Materiały budowlane do przeciekającego dachu - kilka rolek papyPani Maria o niczym innym nie marzy jak o tym aby w domu było sucho i ciepło. Piec również jest popsuty, natomiast ma świadomość, że nie jest w stanie wszystkiego zrobić od razu, dlatego wierzy, że znajdzie się jakaś dobra osoba, która wspomoże ją i pomoże naprawić cieknący dach.
      Pozostałe potrzeby Rodziny
      Żywność trwała:Herbata, Ryż, Makaron, Mąka, Konserwy rybne, Owoce i warzywa w puszkach, Olej, Cukier, Dżem, KaszaKarma dla psów, mrożonki, warzywa, produkty bezmięsne, słodycze
      Środki czystości:Proszek do prania, Płyn do płukania, Płyn do mycia naczyń, Płyny czyszczące, Szampon, Pasta do zębów, Szczoteczka do zębów, Mydło / żel myjący
      OdzieżMaria: Kurtka (Przejściowe)Rozmiar: M,
      Ze względu na brak ogrzewania w domu Pani Maria często chodzi w domu w kurtce.

      Obuwie Maria: SportoweRozmiar: 39, Uwagi: Najlepsze i najwygodniejsze buty dla Pani Mariii to adidasy.
      Maria: Kapcie (domowe)Rozmiar: 39, Uwagi: Ze względu na brak ogrzewania w domu potrzebne są ciepłe kapcie na zimę.
      Wyposażenie mieszkaniaPościel - flanelowa, ciepła bo w domu brak ogrzewania.KołdraPościel (poszwy, prześcieradło)KocPoduszkaRęczniki
      Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego
      Robot kuchenny- ułatwi pani Marii przygotowanie ciast, które uwielbia piec.Inne potrzeby materialneW domu Pani Marii nie ma ogrzewania i przecieka dach.Materiały budowlane do naprawy dachu - kilka rolek papyPotrzeby niematerialnePomoc przy naprawie cieknącego dachu.Pomoc przy naprawie pieca. Ogrzewa się tylko drobnym piecykiem na butlę z gazem.
      Szczególne upominkiPani Maria chciałaby zrobić prezent wnukowi z racji tego, że rzadko go widuje - pragnie podarować mu klocki lub układankę.
      Maria: Zestaw drobnych kosmetyków do twarzy, klocki dla ośmioletniego wnuka!

    • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      28.11.2020

      Miękki, puchaty i taki z łatką... 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W oddziałach przedszkolnych, obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci mogły przynieść swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w przedszkolu. Wysłuchaliśmy opowiadania o PLUSZOWYM MISIU W PRZEDSZKOLU, zatańczyliśmy z misiem i dla misia oraz wykonaliśmy pracę plastyczną, która była niespodzianką dla pluszowego przyjaciela. Tradycyjnie naszym słodkim poczęstunkiem w tym dniu był MIŚ LUBIŚ.
      Dzień Pluszowego Misia został również zaakcentowany w klasach 1-3 podczas nauczania zdalnego. Uczniowie wykonali atlasy o niedźwiedziach oraz pyszne, misiowe ciasteczka.

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

      24.11.2020

      20 listopada jest to szczególnie ważny dzień dla wszystkich dzieci. Tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Mimo nauki zdalnej udało nam się uczcić ten dzień. Wychowawcy na lekcjach online omówili z uczniami najważniejsze prawa. Zadaniem uczniów było wykonania prac plastycznych na temat wybranego prawa.

    • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
     • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      28.11.2020

      102 lata temu spełniło się chłopięce marzenie marszałka Józefa Piłsudskiego, że "świat do góry nogami wywróci, a zacznie się od powstania". Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość i niezależność. Za wolności smak dziękujemy!
      Oddziały przedszkolne i klasy 1-3 w imieniu całej społecznosci szkolnej przygotowały apel z okazji Święta Niepodległośći. W tych trudnych czasach obchody tak ważnego dnia dla wszytskich Polaków są inne niż zwykle, ale jak bardzo ważne dla nas, bo przecież miłość do Polski - naszej Ojczyzny na zawsze pozostanie. Pamiętaliśmy, pamiętamy i będziemy pamiętać!
      Film można obejrzeć na naszym portalu społecznościowym FACEBOOK

       https://www.facebook.com/262043964470685/videos/760076537938198

    • TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY
     • TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY

      28.11.2020

      Kształtowanie wśród młodych ludzi tożsamości narodowej i patriotyzmu jest dla nas ważnym celem. W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" w dniach od 6 do 13 listopada w oddziałach przedszkolnych, w klasach 1-3 i na kole teatralnym zostały zainicjowane działania o charakterze patriotycznym i regionalnym. Dzieci w klasach 1-3 realizowały zadania plastyczne, techniczne, muzyczne, polonistyczne, sportowe itp., również w trakcie edukacji zdalnej w domu. Uczniowie 4-8 w dniu obchodów Święta Niepodległości nie zapomnieli przygotować pysznego biało-czerwonego deseru, pysznych rogali i flag Polski. Dziękujemy za zaangażowanie!

    • AKCJA ODBLASKOWO-BEZWYPADKOWO
     • AKCJA ODBLASKOWO-BEZWYPADKOWO

      28.11.2020

      Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach w ramach akcji Odblaskowo-bezwypadkowo ogłosiła konkurs plastyczny pod tym samym hasłem przeznaczony dla uczniów klas I powiatu szamotulskiego. Zadaniem konkursowym było stworzenie logo elementu odblaskowego. Uczniowie klasy 1a - Kacper, Natalka, Ola, Wojtek i Antek aktywnie zaangażowali się w konkurs. Gratulujemy! Zwycięzcy powiatowego konkursu zostaną nagrodzeni podczas finału akcji na początku 2021 roku. Nasza reprezentantka Natalia Meyer, zdobyła wyróżnienie. Utworzony odblask w trakcie trwania akcji zostanie wręczony każdemu pierwszoklasiście powiatu szamotulskiego podczas pogadanek prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji.

    • ZBIÓRKA DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA
     • ZBIÓRKA DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA

      28.11.2020

      Jak co roku Szkoła Podstawowa im. ppłk Maksymiliana Ciężkiego w Baborowie pomaga bezdomnym zwierzętom ze schroniska w Przyborówku.
      W zbiórkę karmy i artykułów potrzebnych dla zwierząt aktywnie zaangażowali się uczniowie, rodzice oraz nauczyciele. Żywność oraz pozostałe dary zostały przekazane schronisku Wandy Jerzyk w Przyborówku w poniedziałek, 27.10.2020 r. przez p.Natalię i p.Magdalenę.
      Społeczności Szkoły dziękujemy za ogromne zaangażowanie w zbiórkę.

    • AKCJA "BOHATERON" W NASZEJ SZKOLE
     • AKCJA "BOHATERON" W NASZEJ SZKOLE

      25.10.2020

      Czas na podsumowanie październikowej akcji "BohaterOn" w naszej szkole. Celem Szkoły jest kształtowanie w młodym pokoleniu postaw patriotycznych oraz wychowanie do wartości. Wszystkie działania służą identyfikacji narodowej, historycznej i kulturowej. 2 października nie zapomnieliśmy o obchodach 76. rocznicy upadku Powstania Warszawskiego. W hołdzie uczestnikom zrywu wszyscy Uczniowie i Nauczyciele przyszli w tym dniu ubrani w barwach biało-czerwonych lub moro a na ramieniu nosili opaski "Polski Walczącej".  W trakcie apelu poświęconemu Powstaniu Warszawskiemu wszyscy oddali hołd Powstańcom minutą ciszy przy dźwięku syreny "Godzina W".W następnych dniach października Uczniowie klas 1-3 przygotowali mapy myśli/ skojarzeń ze słowem wojna na podstawie własnych wiadomości oraz wysłuchanego fragmentu książki "Zaklęcie na W" M. Rusinka. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 1-8 uczestniczyli również w lekcjach o Powstaniu Warszawskim przygotowanych przez koordynatorów akcji w szkole: p. Natalię i p. Agnieszkę. Podsumowaniem tych działań było stworzenie przez klasy pod kierunkiem wychowawców kartek z życzeniami, które wspólnie zebrane stworzyły piękny, pamiątkowy "album" z życzeniami dla naszego Bohatera Powstania Warszawskiego od całej Szkoły. Album został wysłany w dniu dzisiejszym. Mamy nadzieje, że nasz Bohater się ucieszy. Naszym wyborem był pan Włodzimierz Zbigniew Dusiewicz ps. "Dusza" - uczestnik Powstania Warszawskiego pochodzący z Nowej Wsi, k. Wronek. Nasz Powstaniec - Nasz Bohater. Jesteśmy dumni. Dziękujemy za bohaterstwo, odwagę, męstwo, pamiętamy i nie zapomnimy!

      #bohateron

      #bohateronwtwojejszkole

      #powstaniewarszawskie

    • PASOWANIE NA UCZNIA 2020
     • PASOWANIE NA UCZNIA 2020

      21.10.2020

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii PASOWANIE NA UCZNIA 2020.

      14 października 2020 r. odbyła się w naszej Szkole uroczystość Pasowania na Ucznia. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju i na świecie wydarzenie to odbyło się z ograniczoną liczbą osób i z zachowaniem reżimu sanitarnego. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły w obecności przedstawicieli Rodziców, koleżanek i kolegów klasy 3, nauczycieli oraz Dyrektora Szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, tańczyć i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie w obecności sztandaru szkoły, pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły Panią Justynę Białasik oraz uroczyste odciśnięcie palca w kronice szkolnej. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy i upominki. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

    • WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK 2020
     • WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK 2020

      18.10.2020

      Wielka Zbiórka Książek 2020

      W dniach od 15 września do 9 października 2020 nasza szkoła brała udział w akcji charytatywnej organizowanej przez fundację Zaczytani.org. Celem zbiórki było pozyskanie książek dla dzieci i dorosłych, które trafią m.in.: do szpitali, placówek opiekuńczo-wychowawczych, domów pomocy itp. Wspólnie udało nam się zebrać ponad 200 sztuk książek, które zostały przekazane Fundacji.

      DZIĘKUJEMY!

    • Dzień Edukacji Narodowej.
     • Dzień Edukacji Narodowej.

      15.10.2020

      13 października 2020 uczniowie przyznali swoim nauczycielom OSCARY, dziękując za ich pracę.
      Atrakcją uroczystości były występy taneczne dziewczynek z koła tanecznego oraz przedszkola. Nie zabrakło również śpiewu szkolnego chóru.
      Na zakończenie Pani Dyrektor Justyna Białasik złożyła podziękowania nauczycielom oraz pracownikom obsługi szkoły, za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

    • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 2020
     • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 2020

      04.10.2020

      W roku 2020 obchody Śwaiatowego Dnia Tabliczki Mnożenia obchodzilismy 2 października.

      Nauka przez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpisuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie matematyki.

      W naszej szkole odbyły się zawody matematyczne w klasach 3, 4, 5, 6, 7, 8, najlepsi wezmą udział 5 października w rozwiązywaniu ŁAMIGÓWEK MATEMATYCZNYCH i powalczą o tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

    • STYPENDIA 2020
     • STYPENDIA 2020

      04.10.2020

      Zdobycie stypendiów Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły nigdy nie należało do łatwych zadań. W tym roku dodatkowo sytuację komplikował trudny czas związany z pandemią COVID-19. 

      Jednak stypendia przyznano  i w naszej szkole również są stypendyści!!! Stypendia Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły Włodzimierza Kaczmarka z rąk Pani Dyrektor odebrało 5 uczennic - Hania, Natalia, Marysia, Julia i Zosia. Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce!!!

    • DZIEŃ CHŁOPCA
     • DZIEŃ CHŁOPCA

      28.11.2020

      30 września obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ CHŁOPAKA. W tym dniu, wszyscy chłopcy z naszej szkoły, zostali poproszeni o założenie kolorowych skarpetek oraz krawatu. Samorząd Uczniowski, ogłosił konkurs na najbardziej zabawne zdjęcie w tych skarpetkach. Każda klasa, która wzięła udział w tym konkursie otrzyma słodki upominek.

    • DZIEŃ PATRONA 2020
     • DZIEŃ PATRONA 2020

      04.10.2020

      Nowy termin obchodów Dnia Patrona Maksymiliana Ciężkiego w naszej szkole.

      28.09. 2020

      28 września w naszej szkole odbył się DZIEŃ PATRONA. Świętowanie rozpoczęliśmy krótkim apelem, poświęconym ppłk. Maksymilianowi Ciężkiemu. Następnie przystąpiliśmy do gry terenowej -podchodów. Zarówno grupy zadaniowe, jak i tropiące spisały się na medal! Był to przyjemny dzień dla wszystkich uczestników. Dziękujemy za wspólną zabawę.

    • AKCJA "ZDROWO I SPORTOWO"
     • AKCJA "ZDROWO I SPORTOWO"

      04.10.2020

      Ogólnopolska akcja "Zdrowo i Sportowo" ma na celu promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci najmłodszych (od 3 do 10 lat). Przedszkolaki, Zerówkowicze, uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej im. ppłk. Maksymiliana Ciężkiego w Baborowie kochają ruch i z dużym zaangażowaniem podejmują zabawy i ćwiczenia w ramach przedsięwzięcia. W minionym tygodniu utrwalaliśmy kolory, wzmacnialiśmy mięśnie brzucha i grzbietu oraz kształtowaliśmy szybkość reakcji. W końcu, żeby sprawność i zdrowie mieć, trzeba tylko chcieć.Brawo My!

    • PASOWANIE NA GROSIKA
     • PASOWANIE NA GROSIKA

      28.11.2020

      Co roku zapraszamy uczniów klasy I do rozpoczęcia przygody z oszczędzaniem. 24 września w naszej szkole odbyło się "Pasowanie na grosika". Pierwszoklasiści złożyli obietnicę sumiennego oszczędzania razem z SKO. tradycyjnie każdy z uczniów pasowany był na członka Szkolnej Kasy Oszczędnościowej symboliczną, ręcznie wykonaną monetą. Wszyscy otrzymali książeczki oszczędnościowe oraz drobne upominki z Banku Spółdzielczego w Szamotułach.
      Życzymy naszym Pierwszakom wytrwałości w oszczędzaniu.

    • MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY "EMOCJA"
     • MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY "EMOCJA"

      27.09.2020

      15 września uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami realizowali I moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja”. Podczas realizacji I modułu „Kreatywność” uczniowie obejrzeli filmik "The Dot”. Z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali własne kropki, a następnie za pomocą aplikacji „Quiver” podziwiali swoje dzieła w wersji 3D- radości nie było końca. Zorganizowaliśmy Dzień Kropki- wszyscy byli ubrani w rzeczy, które miały wzór kropki. Ostatnią częścią realizacji zadań była nauka zwrotów w języku migowym, ale również rozmowa na temat niepełnosprawności, inności, empatii i pokonywania trudności w codziennym życiu. Uczniowie zamigali: Dzień dobry, przepraszam, proszę i do widzenia, również nauczyli się migać brawo.

    • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
     • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

      28.11.2020

      21 września 2020r. nasze przedszkolaki obchodziły swoje święto. W tym dniu oprócz uroczystości pasowania na przedszkolaka, towarzyszyły nam również wspaniałe zabawy z chusta animacyjną, rysowanie kredą i wiele innych aktywności. Dzieci otrzymały również słodkie upominki oraz kolorowe gumki do mazania.

    • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
     • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

      28.11.2020

      21 września w grupie przedszkolnej 4,5-latków odbyło się pasowanie na przedszkolaka. ,,Leśne ludki” wykazały się umiejętnościami wokalno-tanecznymi i recytatorskimi . Następnie złożyli ślubowanie i pani dyrektor pasowała ich na przedszkolaków Szkoły Podstawowej im. ppłk. Maksymiliana Ciężkiego w Baborowie. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom i upominki.

      Młodszych przedszkolaków powitali w swoim gronie ich starsi koledzy i koleżanki z ,,Zerówki”. Dali im mądre rady jak być dobrym przedszkolakiem i przygotowali dla nich piękny taniec z parasolkami przy akompaniamencie instrumentów muzycznych-trójkątów.

    • DZIEŃ KROPKI-DZIEŃ KREATYWNOŚCI
     • DZIEŃ KROPKI-DZIEŃ KREATYWNOŚCI

      28.11.2020

      15 września uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami realizowali I moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Emocja”. Podczas realizacji I modułu „Kreatywność” uczniowie obejrzeli filmik "The Dot”. Z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali własne kropki, a następnie za pomocą aplikacji „Quiver” podziwiali swoje dzieła w wersji 3D- radości nie było końca. Zorganizowaliśmy Dzień Kropki- wszyscy byli ubrani w rzeczy, które miały wzór kropki. Ostatnią częścią realizacji zadań była nauka zwrotów w języku migowym, ale również rozmowa na temat niepełnosprawności, inności, empatii i pokonywania trudności w codziennym życiu. Uczniowie zamigali: Dzień dobry, przepraszam, proszę i do widzenia, również nauczyli się migać brawo.

    • SPRZĄTANIE ŚWIATA I DZIEŃ PYRY
     • SPRZĄTANIE ŚWIATA I DZIEŃ PYRY

      28.11.2020

      18 września 2020 r. Szkoła Podstawowa w Baborowie wzięła udział w finale Akcji Sprzątanie Świata "Plastik? Rezygnuję. Redukuję.I Segreguję." W tym dniu akcję Sprzątania Świata poprzedziło ŚWIĘTO PYRY. Dzieci wykonywały klasowe makiety: "Pyra w wielkim mieście" (klasy 4-8), "Pyreczka w zoo" (oddz. przedszkolne i klasy 1-3). Jury wyróżniło 2 makiety. Zwyciężyli uczniowie klasy 2 i 4. GRATULUJEMY. Kolejnym etapem było pójście w teren w celu "posprzątania swojego kawałka Polski". Dziękujemy za zaangażowanie!

    • SPOTKANIE Z RODZICAMI
     • SPOTKANIE Z RODZICAMI

      23.08.2020

      Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. ppłk. Maksymiliana Ciężkiego w Baborowie zaprasza RODZICÓW dzieci przyjętych do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej w roku szkolnym 2020/2021na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 28.08.2020 roku, o godzinie 17.00.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. ppłk. Maksymiliana Ciężkiego w Baborowie.
   • szkola.baborowo@op.pl
   • tel 61 29 143 01 tel. kom. 500 208 690
   • 64-500 Szamotuły Baborowo 18
 • Galeria zdjęć

   brak danych